ORP Luhačovice se drží dobře a všech 15 obcí spolupracuje

„Dle nejnovějších údajů Krajské hygienické stanice území ORP Luhačovice patří stále mezi méně zasažená místa.

Jsem rád, že nejen v našem lázeňském městě, ale i ve všech dalších obcích, které spadají z hlediska veřejné správy pod ORP Luhačovice, lidé dodržují stanovená nařízení a nosí roušky. Díky  dobrému vedení obcí se nám všem zatím společně daří zvládat situaci v nouzovém stavu a zabraňovat šíření epidemie,“ poznamenal v pátek 3. dubna po poledni starosta Luhačovic Marian Ležák. Velmi oceňuje zapojení občanů na všech místech území ORP do dobrovolnického šití roušek, pomoci seniorům a vzájemné pomoci druhým. „Musím dále vyzdvihnout práci starostek a starostů i dalších pracovníků jednotlivých obcí, kteří jsou velmi aktivní v řešení současných problémů. S obcemi jsme v pravidelném kontaktu a vše funguje opravdu skvěle,“ poznamenal Ležák.

Pokud člověk nepracuje právě ve státní správě nebo v nějakém souvisejícím oboru, možná si hned neuvědomí, které obce (město) pod ORP Luhačovice vlastně spadají. Kromě Luhačovic (včetně místních částí) území ORP, neboli obec s rozšířenou působností, zahrnuje také obce: Biskupice, Bohuslavice nad Vláří, Dolní Lhota, Horní Lhota, Lipová, Ludkovice, Petrůvka, Podhradí, Pozlovice, Rudimov, Sehradice, Slavičín (toto město je obcí v rámci veřejné správy tzv II. stupně), Slopné, Šanov.

Přidáváme jednotlivé obrázky obcí bez popisu jako malý kvíz na víkend. Poznáte, o které z 15 obcí (respektive měst) se jedná?

Pokud si nejste jisti, podívejte se na tento článek znovu po víkendu.

AKTUALIZOVÁNO: Během pondělka jsme doplnili řešení. Najetí miší na jednotlivou fotku se zobrazí, z které obce (města) snímek pochází. Při rozkliknutí fotografie je rovněž popisek přímo pod snímkem. 

SLAVIČÍN DOLNÍ LHOTA ŠANOV PODHRADÍ BISKUPICE SLOPNÉ PETRŮVKA LIPOVÁ BOHUSLAVICE NAD VLÁŘÍ HORNÍ LHOTA   LUHAČOVICE LUDKOVICE RUDIMOV POZLOVICE SEHRADICE

Více o kontaktech na obce i jejich weby lze nalézt zde .

Hlavní partneři
Vincentka