Mateřská škola se otevře v omezeném režimu koncem května

„Od 25. května se Mateřská škola Luhačovice opět otevře pro děti, jejichž oba rodiče jsou zaměstnáni," přiblížil starosta Marian Ležák. 

Rada města o systému dalšího fungování mateřinky rozhodla na svém jednání 20. dubna. Konkrétní podoba jako například rozdělení dětí do skupin a zavedení dalších opatření během výuky, bude sdělena co nejdříve. „Čekáme ještě na upřesnění pravidel fungování školky ze strany Ministerstva zdravotnictví ČR a Krajské hygienické stanice,“ doplnil starosta. Město chce usnadnit rodičům starost o jejich malé děti i v letním období, kdy bývá obvykle školka zavřená. „Postupně se mají uvolňovat různá opatření a město i ekonomika budou směrovat k normálnímu režimu. Proto jsme se rozhodli nechat školku otevřenou i po celou dobu letošních letních prázdnin a rodinám tím návrat k normálu usnadnit,“ nastínil starosta.
Mateřská škola Luhačovice byla i po zavedení nouzového stavu částečně k dispozici, ale pouze pro děti rodičů zaměstnaných např ve složkách Integrovaného záchranného systému nebo v potravinářství. Tato možnost ale nebyla rodiči vůbec využívána.

Hlavní partneři