Kraj zveřejnil bližší čísla: ORP Luhačovice patří stále k oblastem s nízkou mírou nákazy

Zatímco v uplynulých týdnech byly veřejně dostupné informace ohledně počtů nakažených v kraji jen podle okresů, ve středu 22. dubna zveřejnil Zlínský kraj data také podle území spadajících pod jednotlivé obce s rozšířenou působností. Z těchto údajů vyplývá, že v celém území 15 obcí ORP Luhačovice je evidována celkově ani ne desítka nakažených (viz tabulka pod textem).

Tato pozitivních informace samozřejmě těší také starostu Luhačovic Mariana Ležáka. „Naše ORP je v přímém sousedství více postižených oblastí, ale přesto pořád patříme mezi méně zasažené lokality. Jsem v úzkém kontaktu s panem starostou Uherského Brodu a dle informací je u sousedů situace už stabilizovaná,“ sdělil Ležák. 

Pro doplnění uvádíme, že kromě samotného lázeňského města a jeho místních částí území ORP Luahačovice zahrnuje také Biskupice, Bohuslavice nad Vláří, Dolní Lhotu, Horní Lhotu, Lipovou, Ludkovice, Petrůvku, Podhradí, Pozlovice, Rudimov, Sehradice, Slavičín, Slopné a Šanov.

Veřejnosti by od nynějška měly být k dispozici aktuální data i za jednotlivá ORP pravidelně. Zlínský kraj je hodlá zveřejňovat na svém webu https://www.kr-zlinsky.cz/ Data lidé najdou, když prokliknou do sekce INFORMACE KE KORONAVIRU přes odkaz nahoře na titulní straně. 

 

Hlavní partneři