Lidé si opět mohou načepovat léčivé minerální prameny

Některé z veřejně přístupných minerálních pramenů si už v Luhačovících lidé načepují. 

V souvislosti s uvolňováním opatření se postupně otevírají také veřejná pítka. Například je v provozu pramen Nový Jubilejní, který spravují Lázně Luhačovice, a.s. Funguje také nové pítko Vincentky na kolonádě, Aloiska, Ottovka a pramen Dr. Šťastného.

Otevření veřejných pítek pramenů Viola a Marie od 27.4. oznámil také Lázeňský léčebný dům Praha, který pečuje zase o tato zřídla. LLD na svých internetových stránkách připomíná také to, že u pítek se nesmí zapomínat nejen na dodržování různých aktuálních opatření, ale nemělo by se zapomínat ani na to, jak by se zde měli lidé chovat vzhledem k významu samotných pramenů.   „Žádáme návštěvníky aby dodržovali v těchto prostorách čistotu, jde o ochranné pásmo 1. stupně přírodních  léčivých minerálních zdrojů. Každé znečištění je trestné. Upozorňujeme, že jsou v prostoru umístěny kamery,“ uvádí LLD Praha.

Třetí z luhačovických lázeňských společností, která spravuje pramen Sv. Josefa u zdejšího kostela, zatím naopak ještě pítko neotevřela. Pramen, který provozuje hotel Miramare, spadající pod lázeňskou skupinu Royal Spa ještě letos na rozdíl od některých jiných nebyl v provozu. Než ho společnost zprovoznila po zimě, přišlo totiž vládní opatření, které provoz veřejných pítek zakazovalo. Že by se ale mohli už brzy také otevření tohoto oblíbeného zřídla veřejnost dočkat, nastínil Petr Válek, manažer hotelu Miramare. „Musíme nejprve nechat po delší odstávce provézt aktuální rozbory vzorků a teprve na základě jejich výsledků se bude moci pramen pustit,“ vysvětlil Válek.

Hlavní partneři