Od pondělí se otevírá knihovna i infocentrum

Luhačovice opět ožívají a vracejí se postupně k běžnému životu. K němu patří také možnost půjčit si knihu nebo získat potřebné turistické informace, pokud člověk například přijíždí na pobyt do zdejších lázní. Obě tyto možnosti budou veřejnosti opět k dispozici od pondělí 4. května.

Městská knihovna Luhačovice bude otevřena tři dny v týdnu a to vždy v pondělí, úterý a pátek od 9 hodin do 15:30. Doba od 9 do 12 hodin je přitom vyhrazena seniorům. Provoz bude provázet i řada dalších opatření. „Do knihovny budou návštěvníci pouštěni maximálně po dvou, samozřejmě jen v rouškách. U vchodu musejí zazvonit, a teprve je vpustíme dovnitř. Prosíme všechny, aby používali při vstupu desinfekci na ruce a dodržovali rozestupy 2 metry, a to před knihovnou i uvnitř. Návštěva knihovny by měla být omezena na nezbytně dlouhou dobu,“ nastínila ředitelka knihovny Taťána Heinzová. U knihovního pultu bude kvůli bezpečnosti také umístěno plexisklo oddělující pracovnice od čtenářů. Zatím bude knihovna lidem nabízet jen základní službu. „Půjde si půjčovat a vracet knihy, kopírovací služby ani možnost využití internetu nebo čítárny nebude zatím k dispozici,“ upozornila Heinzová. V rámci zvýšených hygienických opatření musí lidé počítat i s tím, že nebude k dispozici ani WC v budově. I samotné půjčování a vracení knih bude mít speciální pravidla. „Fungovat budou dvě oddělená místa – jedno pouze pro vracení knih, druhé pro půjčování. Vrácené dokumenty budou ihned dezinfikovány na povrchu a přesunuty do karantény – nebude možné si je vypůjčit po následující čtyři dny,“ nastínila ředitelka knihovny. Speciální prosbu má přitom na všechny, kdo mají půjčené knihy, ale jsou v nařízené domácí karanténě. „Prosíme je, aby zatím publikace nevraceli ani je neposílali do knihovny vrátit přes třetí osoby,“ apeluje Heinzová. „Věřím ale, že všichni lidé budou zmíněná doporučení respektovat a naše čtenáře potěší, že po dlouhé době mohou služeb naší knihovny opět využít,“ uzavřela Heinzová.

Pro veřejnost se od 4. května otevře také Městské turistické informační centrum při domě kultury Elektra. Také zde budou nastaveny speciální hygienická opatření a regulován vstup osob. „Vzhledem k tomu, že podle předběžného plánu rozvolňování vládních opatření jsme měli začít fungovat až od června, v současné době v prostorách informačního centra opravujeme omítky a malujeme. Ještě upřesníme otevírací dobu, kterou možná oproti běžnému květnovému provozu prozatím zkrátíme. Zatím nefungují běžné hotely a na lázeňské pobyty lidé budou teprve přijíždět, takže počítáme v prvních dnech po otevření s nižším zájem o služby infocentra. Omezeny budou kvůli hygienickým opatřením také některé služby,“ vysvětlila ředitelka MěDK Elektra Hana Slováková. Infocentrum ovšem slouží veřejnosti po celou dobu nouzového stavu, a to tím způsobem, že pracovnice MTIC vyřizuje telefonické a e-mailové dotazy.

Hlavní partneři