Tradice stavění máje se vrátila do „Dědiny“

Takzvaná „Dědina“, jak se říká sídlišti na ulici Družstevní a okolí, má po desítkách let opět svůj máj. Ve čtvrtek 30. 4. 2020 ho na zahradě místního Domova pro seniory postavil Sbor dobrovolných hasičů Luhačovice.

Celý nápad se zrodil loni na podzim a iniciativa vzešla přímo z Domova pro seniory. Záměr vrátit tradici stavění máje do „Dědiny“ podpořil nově vzniklý Nadační fond Pramen Luhačovice, a tak se začala plánovat velká akce nejen pro Domov, ale celé široké okolí. Bohužel pandemie koronaviru nás donutila slevit z plánů a májku jsme tedy postavili pouze komorně a za dodržení všech nutných opatření. I tak z ní máme obrovskou radost a doufáme, že potěšila také naše milé sousedy.

Věříme, že 12 metrů vysoká májka, která nyní stojí u naší budovy, bude symbolem naděje, že se naše životy brzy postupně vrátí zpět do normálu a budeme se opět moci setkávat při podobných příležitostech. Snad příští rok bude stavění máje doprovázeno slavností s hudbou a občerstvením, ale hlavně účastí všech, kteří si budou chtít tuto tradici v Luhačovicích opět připomínat.

Děkujeme Nadačnímu fondu Pramen Luhačovice za finanční podporu, ze které byla hrazena výzdoba májky a také technické zabezpečení. Neméně děkujeme celému týmu „stavěčů“ ze Sboru dobrovolných hasičů Luhačovice a panu náčelníkovi Michalu Kubelovi a Aloisi Obadalovi za nádhernou májku.

Více o činnosti Nadačního fondu Pramen Luhačovice se můžete dozvědět na adrese: www.pramenluhacovice.cz

  

Hlavní partneři