Masarykova univerzita nabízí v rámci dobrovolnictví doučování dětí také v Luhačovicích

Starosta Luhačovic byl osloven se zajímavou nabídkou zapojení dobrovolníků organizovaných Masarykovou univerzitou (MUNI). Také v lázeňském městě a okolí jsou k dispozici pro pomoc například s doučováním žáků či hlídáním dětí.

Pro mnoho rodičů a žáků není současná situace jednoduchá a tak jsme rádi, že jim můžeme zprostředkovat tuto pomoc. Především jde o nabídku individuální výuky matematiky, chemie českého jazyka i cizích jazyků,“ nastínil starosta Marian Ležák.

Koordinátorkou nabízené dobrovolnické pomoci MUNI pro Luhačovicko je studentka fakulty sociálních studií Lucie Záhorská „Zapojila jsem se jako studentka do dobrovolnického programu univerzity a protože jsem z Luhačovic dostala jsem na starost nabídku naší pomoci v regionu. Projednali jsme s panem starostou, co by mohlo být pro občany v současné době nejpotřebnější a shodli jsme se na tom, že je to právě nabídka doučování. Řada dětí ani v květnu nezamíří do školy, deváťáky by přitom měli čekat přijímací zkoušky na střední školy. Individuální doučování, které nabízíme zajistí kolegové z pedagogické fakulty. Primárně se chceme zaměřit na pomoc s výukou dětem ze základních škol, ale podle ohlasu můžeme nabídnout třeba i pomoc končícím středoškolákům, které brzy čeká maturita,“ uvedla Záhorská.

Jak dodala, lidé se mohou ozvat i v případě, že potřebují dobrovolnickou pomoc třeba i v jiných oblastech, než je nabídka doučování.

Zájemci o nabízené doučování, mohou volat na telefon 731 669 606.

Koordinátorku lze oslovit e-mailem zaslaným na zahorska.lucie@seznam.cz, případně lze využít kontaktů, které jsou uvedeny v letáku uvedeném níže. Ten bude rozmístěn také na různých vývěskách přímo v Luhačovicích.

LETÁK K DOBROVOLNICKÉ POMOCI MUNI 

  

Hlavní partneři