Rozběhla se rekonstrukce autobusového nádraží i nutné opravy plynovodu v Hrazanské ulici

V prvním květnovém týdnu byly zahájeny stavební práce související s kompletní rekonstrukcí autobusového nádraží v Luhačovicích. Zároveň s tím byla 18. května 2020 zahájena rekonstrukce plynovodu v ulici Hrazanská.

V lokalitě autobusového nádraží je umožněn pěší průchod po vyznačených trasách. Původní autobusové zastávky jsou nepřístupné, všechny autobusy zastavují u náhradních zastávek za budovou vlakového nádraží (na části stávajícího parkoviště pro osobní automobily a autobusy). Pro automobilovou dopravu jsou vyznačeny objízdné trasy okolními ulicemi. Od Ludkovic je objízdná trasa vedena přes Pozlovice.

„Omezení dopravy se od 18. května ještě zkomplikovalo tím, že byla zahájena rekonstrukce plynovodu v ulici Hrazanská, která vyžaduje postupné uzavírky komunikace. Plynovod v této ulici je dle vyjádření plynařů na hraně životnosti a nutně vyžaduje rekonstrukci, i za cenu souběhu s rekonstrukcí autobusového nádraží a souvisejících dopravních omezení,“ sdělil místostarosta Jiří Šůstek.
Rekonstrukce plynu je navržena v šesti postupných etapách, začíná v horní části ulice Hrazanská u křižovatky s ulicí Slunná a bude postupovat směrem dolů. Skončit by měla v polovině srpna 2020 s tím, že ještě na podzim budou dokončovány úpravy povrchů.

Projekt „Terminál Luhačovice“ je spolufinancován Evropskou unií z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.

Prosíme všechny občany a návštěvníky města o trpělivost a respektování omezení v místě stavby i na objízdných trasách. Děkujeme!

O dočasném přesunu nástupišt autobusového nádraží jsme už dříve psali v článku na tomto odkaze

Hlavní partneři