Z Luhačovic odstartovala etapa dobročinné cyklotour Na kole Dětem

Na druhou etapu cyklotour Na kole dětem se v pátek 12. června z Luhačovic vydal asi padesátičlenný peloton. Start etapy symbolicky odmávnul šachovnicovým praporem starosta Luhačovic Marian Ležák. 

Ten ještě před startem také převzal symbolický certifikát jako potvrzení a poděkování za to, že město dobročinnou cyklotour podporuje. Předal mu ho zakladatel projektu, známý jezdec na vysokém kole Josef Zimovčák, který již tradičně celý peloton vedl. Projekt Na kole dětem se od roku 2010 věnuje systematicky pomoci malým onkologickým pacientům, například přispíváním na jejich rekondiční pobyty po náročné léčbě. Z Luhačovic peloton zamířil přes Biskupice do Zlína a odtud směrem na Uherské Hradiště a přes další města a vesnice až do Bzence. Celkově s prologem a 10 etapami ujede peloton letošní tour cca 1300 km, etapa č. 2 měřila 112 Km. Start celé tour byl letos 10. 6. v Hlučíně a konec je plánován 20.6. v Lanškrouně. Letošní cyklotour je pořádána na rozdíl od jiných let bez větších doprovodných akcí, protože její přípravu samozřejmě ovlivnila situace související s opatřeními proti koroavirové epidemii. „Začátkem března přišla situace, kterou dosud vnímáme a byla před námi otázka, co dál. Myšlenka byla ta, že i kdybych to měl odjet jen sám na kole s vozíkem, tak ten projekt nezastavíme. Další varianta byla, že se přeloží tour na podzim, kdy by se to ale dost rozpustilo. Tak jsem rád, že jsme stanovili tento termín, sice výjimečně jako neveřejnou cyklotour, ale lidi se k nám i tak přidávají a pomoc dětem půjde. Město Luhačovice, které je krásné a je nám nakloněno, nás hezky přivítalo a souzní se 4P, které vyznáváme. A to je Pomoc dětem, Partnerství – to jsou všichni zapojení lidé, Poznání krás naší vlasti a Pohyb,“ poznamenal Zimovčák. Že právě takto skvělý projekt už několikrát zavítal také do Luhačovic oceňuje i místní starosta.
„Jsme velmi rádi, že se jako město účastníme projektu Na kole dětem, který se nám moc líbí, protože pomáhá. Že se pořádá i tady, bereme jako zajímavý přínos pro naše město,“ poznamenal starosta Ležák.

Více o dobročinném projektu a možnostech přispět na https://www.nakoledetem.cz/

  

Akce v Luhačovicích

Úsměvy Uršuly Klukové s písničkami Pepy Štrosse
Folklorika Fest
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka