Vysvědčení se tentokrát v Luhačovicích rozdávalo několik dní

Pátkem 26. června skončil školní rok pro všechny žáky luhačovické základky. Někteří z nich si převzali vysvědčení ale už v předchozích dnech. 

„Celý proces rozdávání vysvědčení musel být takový improvizovaný, tak jako musela být improvizovaná organizace výuky v tomto školním roce. Bohužel situace byla taková, jak nastala, museli jsme se s ní všichni vyrovnat, ale myslím si, že díky dobré spolupráci všech kolegů, žáků i rodičů jsme toto pololetí úspěšně zvládli. Vysvědčení jsme rozdávali ve třech dnech, ve středu si ho přebrali šesté třídy, ve čtvrtek deváťáci a v pátek  žáci 1. až 5. třídy a osmých tříd,“ poznamenal ředitel ZŠ Luhačovice Roman Lebloch. Další pondělí a úterý, kdy je ještě oficiálně školní rok, dostali žáci ředitelské volno. Tak je tomu na řadě základních škol v regionu, ale v té luhačovické pro to mají o důvod více.  „Ve škole probíhají stavební úpravy a za této situace nebylo vhodné na další dva dny děti do školy volat,“ nastínil Lebloch. 

Protože se letos kvůli koronavirové hrozbě učilo částečně „na dálku“ a i pokyny ministerstva hovořily o tom, že se má klasifikovat s přihlédnutím k dění uplynulých měsíců, vysvědčení se oproti těm v pololetí rozhodně nezhoršila. „Ve velké míře je zachována tato známka i na konci roku, u mnohých se ale zlepšila , protože opravdu aktivně pracovali i na dálku z domu,“ dodal Lebloch. Letos se i díky shovívavějšímu hodnocení tak neobjevili žádní propadlíci ani adepti na opravné zkoušky. Všechny děti se tak mohou těšit po vysvědčení na příjemné prázdniny. Někteří žáci si ovšem i letos zasloužili mimořádnou odměnu. Například ti, kteří přispěli významnou měrou k dalšímu vítězství školy ve Valašské sportorní lize, nebo skvělá vítězka Biologické olympiády. Desítku nejlepších žáků přijal a osobně jim poděkoval v posledním školním týdnu starosta Marian Ležák. 

Uplynulý školní rok, který byl v pravdě mimořádný, byl zároveň poslední ve funkci pro dosavadního ředitele Leblocha. V této funkci končí, protože vypršelo jeho druhé funkční období a opozici ve vedení školy se už neucházel. Za jeho dlouholetou skvělou práci ve vedení školy mu poděkovalo vedení města na červnovém jednání zastupitelstva, jehož je také členem. 

Z PŘEDÁVÁNÍ VYSVĚDČENÍ

      

PODĚKOVÁNÍ ŽÁKŮM NA RADNICI

Hlavní partneři
Vincentka