Koupání na přehradě? Čistší voda je u kempu, dále od hráze

V Luhačovické přehradě se lze i v půli letních prázdnin bez problému koupat, vhodnější je to ale spíše v úrovni u kempu než blíže k hrázi. Vyplývá to z posledních výsledků rozborů vody v přírodních koupalištích, které krajská Krajská hygienická stanice pravidelně zveřejňuje na svém webu.

Zatím poslední odběr vzorků pro rozbory uskutečnila KHS k 27. červenci a výsledky byly vyvěšeny 30. 7. U kempu je podle hygieniků stále voda vhodná ke koupání pouze s mírně zhoršenými vlastnostmi. Zhoršenou jakost vody však letos poprvé naměřili u hráze. Po koupání se v takovém případě doporučuje osprchovat, zejména jedincům citlivějším na kvalitu vody. V rámci měření se stále ale nejedná o vodu, kterou by hygienici označovali za nevhodnou ke koupání.
Luhačovickou přehradu lidé využívají v posledních letech ne tolik přímo ke koupání, ale zejména k různým projížďkám na šlapadlech, lodičkách a paddle boardech, které tu lze zapůjčit. Ke koupání se daleko více využívá koupaliště Duha přímo nad přehradou a Městská plovárna s krytým bazénem v samém centru Luhačovic.
Milovníci koupání ve volné přírodě se mohou aktuální informace o kvalitě vody ve sledovaných vodních nádržích dozvědět na stránkách www.khszlin.cz, přímý odkaz uvádíme zde.

Akce v Luhačovicích

Ivo Jahelka a Miroslav Paleček
Talentinum
Plavci s Honzou Vančurou
Úsměvy Uršuly Klukové s písničkami Pepy Štrosse
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka