Opravu silnice provází úplná uzavírka

V těchto dnech začla oprava silnice mezi luhačovickou místní částí Řetechov a Ludkovicemi. Stavební práce probíhají za úplné dopravní uzavírky, veškerá vozidla mimo IZS a vozidla stavby musejí po objízdné trase po silnicích III/49023, II/492, III/4922 a místní komunikaci přes Biskupice, Luhačovice a Pozlovice.

Hlavní cílem rekonstrukce je celková stabilizace silničního tělesa, pod komunikací totiž začal ujíždět svah. Zlísnký kraj se jakožto vlastník silnice proto rozhodl kritický úsek opravit.

„Celková délka opravovaného úseku je 145 metrů. Stabilizace bude provedena pomocí opěrné zdi, dlouhé 138 metrů a vysoké přibližně 1 metr. Šířka zpevněné části komunikace bude 6 metrů,“ sdělil Pavel Botek, náměstek hejtmana Zlínského kraje pro dopravu.

V úseku o délce 100 metrů bude vybudována kompletní konstrukce vozovky včetně sanace zemní pláně, na zbylých navazujících úsecích silnice bude provedena pouze obnova obrusné vrstvy.

Stavbu provádí KARETA, s. r. o., Bruntál a opravy přijdou na více než 19 milionů korun. Stavba má být hotová do konce listopadu. 

 

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka