Díky střelecké kanonádě si fotbalisté zajistili další postup v poháru

V krajské pohárové soutěži se Luhačovicím i ve druhém kole dařilo. V neděli 9. srpna se vydal tým lázeňského města na venkovní utkání do Malenovic, kde zcela deklasoval soupeře na jeho hřišti. 

Už v první minutě rozvlnil síť domácí branky Martin Bernátek, který přidal do poločasu ještě dva góly a zaznamenal krásný hattrick. Přesto ale s první půlí nebyl trenér FK Luhačovice Jan Jelínek spokojen, kvůli celkovému výkonu celku na hřišti.

“V první půli jsme byli úplně jaloví. Nikomu se nechtělo běhat. Bída se střídala s nouzí. Soupeř nám prakticky branky daroval,“ zhodnotil trenér. Ocenil, že tým po přestávce šel do zápasu s daleko větším nasazením. “ V druhé půli jsme zlepšili pohyb. A hlavně agilní Pešek ukázal, jak se takové zápasy mají hrát,” doplnil Jelínek. K brankám Bernátka tak po poločase přidali luhačovičtí postupně další góly do domácí svatyně. Trefili se ještě Bykhovskyi v 72. minutě, Janča (75. min.), Kořenek (85. min.) a Pešek (87. min.). 

Celkově tak naložili luhačovičtí Malenovicím 7 branek a úspěšnou kanonádou si zasloužili postup do osmifinále soutěže. V tom se tým FK Luhačovice utká opět na hřišti soupeře s Nivnicí, a to ve středu 26. srpna.

 
Hlavní partneři