Na domácím hřišti se luhačovickým fotbalistům zvítězit nepodařilo

První domácí zápasy v nové soutěžní sezóně odehrály v sobotu doma A-tým i béčko FK Luhačovice. Vítězství ale nepřineslo luhačovickým fanouškům ani jedno z těchto utkání.

Nejprve se představilo v rámci krajského přeboru áčko v dopoledním duelu proti týmu Štítné nad Vláří. Obě mužstva sehrála vyrovnané utkání, které se rozhodlo až na penalty. V běžné hrací době viděli diváci branky až v druhé půli druhého poločasu. Nejprve skóroval v 78. minutě za Štítnou Malaník. Domácím se pak ale podařilo vyrovnat díky trefě Marka Polácha v 85. minutě. Protože se ale skóre do konce běžné hrací doby nezměnilo, každý z týmů získal bod do tabulky a šlo se na penalty o bod bonusový pro vítěze. V rozstřelu se ale dařilo více hostům.

Výsledek utkání: FKL A vs. Štítná 1:2p (0:0)

A jak komentoval zápas trenér FK Luhačovice Jan Jelínek?
„Vyrovnané utkání a spravedlivá dělba bodů. Každý chvilku tahal pilku. Jsem rád, že jsme dokázali na obdrženou branku zareagovat. Šance byly na obou stranách, divákům se musel zápas líbit. Já ovšem s herním projevem spokojený nejsem,“ zhodnotil trenér.

Odpoledne stejného dne se utkala rezerva Luhačovic derby se sousedními Ludkovicemi v rámci 1B třídy skupiny B. Tento zápas nadchnul jistě ty, kdo se přijeli podívat do lázeňského města z Ludkovic, ne ale domácí fanoušky. Béčko Luhačovic totiž nevstřelilo v zápase žádnou branku, naopak dvě obdrželo. Do luhačovické sítě se strefil v první půli Ludkovický Dvorník, v 82. minutě pak skóroval jeho týmový kolega Bartoš. Derby se tak domácím nevyvedlo a z výsledku 0:2 se mohli naopak radovat hosté.

O dalším víkendu hrají luhačovičtí fotbalisté opět venkovní utkání.
Áčko vyjíždí na zápas proti Kvasicím, béčko proti Slavkovu pod Hostýnem.

Ještě předtím sehrají luhačovičtí fotbalisté ve středu 26. 8. rovněž na hřišti soupeře osmifinálové utkání krajského poháru. Od 17:30 se utkají s týmem