Luhačovice postupují do semifinále krajského poháru

Fotbalisté Luhačovic ve středu 9. září sehráli čtvrtfinálové utkání letošní krajské pohárové soutěže proti Bojkovicím. A utkání se jim velice vydařilo, protože díky výhře 3:0 na hřišti soupeře si zajistili postup do semifinále.

Průběh utkání přiblížil asistent trenéra Martin Bernátek.

„V prvním poločase jsme byli lepší, jen nám chyběla finální nahrávka, abychom se dostali do nějaké vyložené šance. Ta přišla až v závěru poločasu, kdy se Pavlíček dostal před soupeřovu bránu, ale trochu to prováhal, takže soupeřův gólman střelu zneškodnil. V druhém poločase jsme vystřídali, aby se posílil útok, přišel Zámorský. Během pár minut jsme se pak dostali do vyložené šance, kdy šel Štěpán Červenka sám na bránu a proměnil. To byl pro nás uklidňující gól. Problémy jsme ale měli kolem sedmdesáté minuty, kdy dva naši hráči kvůli křečím museli být střídáni. Soupeř trochu přitlačil, ale po deseti minutách jsme opět převzali taktovku hry my. V závěru soupeř otevřel svou obranu a s tím přibývalo našich šancí. Další branku pak přidal Marek Polách. Druhý gól byl rozhodující, pak se už jen dohrálo, Štěpán Červenka pak přidal ještě třetí branku,“ popsal Bernátek.
Ocenil nasazení celého týmu.
„Chtěl bych klukům za výkon poděkovat, protože k utkání přistoupili velmi odpovědně, na rozdíl od předchozího pohárového zápasu. Celé utkání díky tomu bylo v naší režii,“ pochválil své kolegy Bernátek.
Díky výhře se tak může těšit tým a luhačovičtí fanoušci na semifinálový zápas. „Našim soupeřem budou Kvasice, hrát se bude ale až na jaře. Soupeř je to těžký, se kterým jsme nedávno hráli v rámci Krajského přeboru. Po strašně dlouhé době půjde o pohárové utkání konečně na domácím hřišti, tak se na nás mohou diváci těšit,“ uzavřel Bernátek.