Městská knihovna v Luhačovicích se představuje

Můžete se našim čtenářům představit a prozradit jim něco o sobě?
nnJsem rodačka ze severní Moravy, z města Krnova. V Luhačovicích žiji asi dvanáct let. Mám desetiletého syna Pavla, se kterým trávím většinu svého volného času. Dále se věnuji aer...

Můžete se našim čtenářům představit a prozradit jim něco o sobě?
nnJsem rodačka ze severní Moravy, z města Krnova. V Luhačovicích žiji asi dvanáct let. Mám desetiletého syna Pavla, se kterým trávím většinu svého volného času. Dále se věnuji aerobiku v DDM, ráda lyžuji a samozřejmě také hodně čtu.
nn
nnKe které knize se nejčastěji vracíte? Jaký druh literatury (spisovatel ) je vám nejbližší?
nnV knihovně mám možnost se vrátit ke všem svým přečteným dětským knížkám, protože se tady na mě usmívají z polic. Dnes je mi blízká literatura z dob historických, sáhnu i po dobré detektivce, nebo po čtivě napsaném životopise.
nn
nnMůžete zhodnotit činnost knihovny v loňském roce? Stoupá, nebo klesá počet čtenářů?
nnV loňském roce se v knihovně událo opravdu hodně. Rozloučili jsme se s paní ředitelkou Stanislavou Juríkovou, ale také jsme přivítali novou knihovnici Milanu Mikulcovou.
nnDále jsme uspořádali 56 akcí – pro děti, studenty a širokou veřejnost. Uspokojili jsme 165 žadatelů o meziknihovní výpůjční služby a 11 000 návštěvníků, kteří měli zájem o služby knihovny. Počet čtenářů neustále stoupá, což nás velice těší a věříme, že se naše čtenářská obec bude neustále rozrůstat.
nn
nnPřipravujete na rok 2005 nějaké zajímavé akce?
nnI v letošním roce nebudeme zahálet. Zcela jistě se budou konat například naše tradiční besedy, jako je Březen – měsíc internetu, pokračování besed o komunikaci nebo vánoční jarmárek. Z těch nových vzpomenu například
nnakci pro první stupeň ZŠ „Navrhni obálku své oblíbené pohádkové knihy“, v březnu „Internet za babku“ a pro prvňáčky chystáme „Pasování do řádu čtenářů“.
nn
nnJaká je otevírací doba knihovny a připravujete v tomto roce nějaké změny knihovního řádu?
nnOtvírací doba v knihovně je uzpůsobená uživatelům knihovny.
nnPondělí 13.00 – 17.30
nnÚterý 10.00 – 16.00
nnStředa zavřeno
nnČtvrtek 13.00 – 17.30
nnPátek 10.00 – 15.00
nnZměny v knihovním řádu už jsou, ale týkají se jen těch, kteří budou mít zájem o meziknihovní výpůjční službu.
nnPoplatek se zvedl na 40,- Kč plus další dopravné, které bude žádat zasílající knihovna.
nn
nnMáte nějaké problémy se čtenáři, kteří nevracejí vypůjčené knihy, případně je vracejí poškozené?
nnSamozřejmě se najdou takoví čtenáři, kteří se opozdí a musí zaplatit dané poplatky za upomínku. Horší je to s těmi, kteří nám knížku poškodí nebo ztratí, případně vůbec nevrátí. S každým se samozřejmě snažíme domluvit na úhradě, nebo náhradě dle knihovního řádu.
nnRáda bych upozornila, že výpůjční doba knih je jeden měsíc a může se prodloužit až na trojnásobek, a to buď osobní návštěvou, telefonem, nebo e-mailem.
nnTelefon: 577132235
nnE-mail: knihovna.luhacovice@cmail.cz
nn
nnNakupujete nové knihy? Kolik titulů novin a časopisů je možné v knihovně zapůjčit?
nnNové knihy nakupujeme každý měsíc. Snažíme se výběr knih uzpůsobit podle požadavků čtenářů. Dnes je velký zájem o studijní materiál, proto se snažíme nakupovat více naučné literatury, ale ne všechny tituly se dají sehnat. Také se snažíme vyjít vstříc dětem, a proto nakupujeme i ve specializovaných knihkupectvích, třeba ve Zlíně. Obdobné je to s časopisy. Dnes u nás najdou čtenáři asi 22 169 knih a 68 titulů časopisů.
nn
nnChtěla byste našim čtenářům ještě něco sdělit?
nnNašim čtenářům bych chtěla vzkázat, že nás těší jejich přízeň a nečtenářům – náš knižní fond je natolik široký, že si najdete to, co zajímá právě vás.
nnPři této příležitosti bych ráda poděkovala paní Stanislavě Juríkové za její práci pro knihovnu a veřejnost.
nnA také za to, že byla ochotna své získané vědomosti nejen v oblasti knihovnictví, ale vůbec v životě předávat dál. Musím také poděkovat DDM, ZŠ, SOŠ a SOU a městu Luhačovice za výbornou spolupráci a věřím, že bude pokračovat nadále.

nn

Akce v Luhačovicích

Šibřinky / Ples sportovců / Ráz: Retro
Velikonoční jarmark s folklorem a ukázkou lidových řemesel
Bílá sobota s předváděním lidových řemesel
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka