Zaplněná sokolovna se bavila na tradičních šibřinkách

Šibřinky, tradiční sokolská maškarní zábava, na které se vedle sebe baví mladí i staří. Každý rok je vyhlášeno jiné téma. Letošní již 65. šibřinky v sobotu 5. února byly ve znamení cirkusu - ráz "Cirkus bude". Přišel principál s medvědy, cirkus rodiny Berousků, krotitelka hadů, cir...

Šibřinky, tradiční sokolská maškarní zábava, na které se vedle sebe baví mladí i staří. Každý rok je vyhlášeno jiné téma. Letošní již 65. šibřinky v sobotu 5. února byly ve znamení cirkusu – ráz „Cirkus bude“. Přišel principál s medvědy, cirkus rodiny Berousků, krotitelka hadů, cirkusový kůň a další nápadité masky. Pořadatelé TJ Slovan a TJ Sokol Luhačovice se ovšem v zajištění dobré zábavy nespoléhali pouze na masky a do sokolovny pozvali profesionální tanečníky – Dagmar Minaříkovou a Tomáše Váchu, taneční skupinu z Uherského Brodu či Rebelky z Luhačovic. Návštěvníci šibřinek tak mohli získat inspiraci pro následnou volnou zábavu na tanečním parketu. Na pódiu zazpívala Michaela Talašová z Pozlovic, která se dostala mezi padesátku nejlepších z 8357 přihlášených soutěžících v televizní soutěži Česko hledá SuperStar II.
nn
nnV neděli 6. února se v sokolovně místo dospělých bavily děti, nápadité masky princezen, rytířů, myslivců, kašpárků, čarodějů mezi sebou soutěžily o ceny. Ovšem i v neděli nabídli pořadatelé návštěvníkům inspiraci v podobě povedených vystoupení kroužků Domu dětí a mládeže z Luhačovic. Tleskající diváci možná ani netušili, že sledují první veřejné vystoupení malých mažoretek ze zámku, které se jim velmi povedlo.

nn

Akce v Luhačovicích

Výstava / Marie Fischerová-Kvěchová a Horňácko / Dernisáž
Šibřinky / Ples sportovců / Ráz: Retro
Bílá sobota s předváděním lidových řemesel
Velikonoční jarmark s folklorem a ukázkou lidových řemesel
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka