Projekt 100 V ROCE 2005

Tak nám začal nový rok a k vám se vrací nabídka kultovních děl světové i domácí kinematografie v PROJEKTU 100.
nn
nnSnahou organizátorů je stále hledat a objevovat výjimečné filmy, které neměly možnost větší, či důstojnější distribuce. Projekt bude v letošním roce probíhat ...

Tak nám začal nový rok a k vám se vrací nabídka kultovních děl světové i domácí kinematografie v PROJEKTU 100.
nn
nnSnahou organizátorů je stále hledat a objevovat výjimečné filmy, které neměly možnost větší, či důstojnější distribuce. Projekt bude v letošním roce probíhat z technických důvodů ve dvou fázích (březen, duben a září).
nn
nn9. března můžete zhlédnout anglický film s tématikou nelegálních potratů v této zemi. Tento film s názvem VERA DRAKE v loňském roce zvítězil na festivalu v Benátkách.
nn
nn16. března je pro diváky připraven český baladický příběh VOJTĚCH, ŘEČENÝ SIROTEK, v němž se představí v hlavní roli Petr Forman.
nn
nn23. března se můžete těšit na klasiku MODERNÍ DOBA v režii Charlese Chaplina, který byl u tohoto filmu současně i scénáristou, režisérem, hlavním představitelem, autorem hudby i dirigentem doprovodné nahrávky.
nn
nn30. března vám může zpříjemnit večer celovečerní hraný film OTEC NA SLUŽEBNÍ CESTĚ, který natočil jugoslávský režisér Emir Kusturica. Příběh rodiny postižené komunismem v Jugoslávii očima malého chlapce.
nn
nn6. dubna budou potěšeni příznivci Elizabeth Taylorové, mohou sledovat její výkony ve filmu o rozpadajícím se manželství KDO SE BOJÍ VIRGINIE WOOLFOVÉ?
nn
nn14. dubna uzavírá první fázi Projektu 100 maďarský film REVIZOŘI. Tento film se odehrává v metru a sleduje skupinku revizorů, kteří terorizují cestující.

nn

Hlavní partneři
Vincentka