Významné mezistátní utkání v kuželkách

Poslední mezistátní zápas před Mistrovstvím světa seniorů v Novim Sadu (Černá Hora a Srbsko) absolvovala kuželkářská reprezentace naší republiky s reprezentací Maďarska na luhačovické čtyř dráhové kuželně. Maďaři přijeli ve velmi silné sestavě. Naši nejlepší kuželkáři většinou hraj

Poslední mezistátní zápas před Mistrovstvím světa seniorů v Novim Sadu (Černá Hora a Srbsko) absolvovala kuželkářská reprezentace naší republiky s reprezentací Maďarska na luhačovické čtyř dráhové kuželně. Maďaři přijeli ve velmi silné sestavě. Naši nejlepší kuželkáři většinou hrají v Německu, nebo v Rakousku, a protože toto utkání kolidovalo s řádným hracím termínem, odmítly je kluby uvolnit.  Reprezentační trenéři proto povolali nejlepší hráče z naší I. ligy a ti ukázali velkou chuť si účast na MS vybojovat. V oficiálním utkání v sobotu 19. března, reprezentace mužů, kde nastoupili hráči Z. Gartus (597), R. Goldemund (582), J. Němec (593), J. Hetych (605), R. Holakovský (576), M. Markus (611), zahrála podle trenérů velmi dobře a  Maďarsko porazila celkovým výkonem  3564 poražených kuželek a vytvořila nový rekord kuželny, když nejvyššího výkonu dosáhl  náš reprezentant Michal Markus 611.

nn

Naše reprezentační družstvo žen přijelo značně oslabeno, absolutní jednička Naďa Dobešová hraje v Německu, dvě hráčky byly nemocné. I přes to, že ženy Maďarsko neporazily, tato přípravná utkání podle trenéra slouží k testování a výběru hráček na MS. Čtyři místa v nominaci  jsou již téměř jistá a o dalších se bude rozhodovat podle výkonů a formy ostatních hráček.  V Luhačovicích nastoupily ženy v sestavě: E. Budišová (536), P. Keprtová (553), H. Hutařová (533), L. Bukovská (537), Š. Marková (544),  R. Smrčková (538). Maďarky zahrály velmi dobře a jejich výkon 3465 je nejen vyšší než výkon  jejich mužů, ale i druhý nejvyšší který byl na luhačovické kuželně dosažen. Individuální výkon jejich reprezentantky Miklós Nóra 616 poražených kuželek je třetí nejlepší výkon na naší kuželně.

nn

Neděle patřila divácky velmi oblíbeným soutěžím ve sprintu. Tato nová kuželkářská disciplína se hraje od roku 2004. Hráči hrají  podobně jako v tenisu vyřazovacím způsobem.

nn

Naši hráči na Maďary v nedělních soutěžích nestačili a   před finálovými zápasy mužů i žen bylo jasné, že vítězství ve sprintu, za které se uděluje zlatá medaile poputuje v obou kategoriích do Maďarska. Hráči i trenéři velmi ocenili organizátory soutěží (oddíl kuželek TJ Sokol KARE ), kuželnu,  celkové prostředí a podmínky ve Sportovním centru. Do budoucna uvažují i o dalších zápasech a soustředěních v Luhačovicích. 

nn

Organizátoři  tímto vyslovují poděkování sponzorům této náročné akce za jejich aktivní pomoc. Dík patří představitelům  Města Luhačovice, LUKROM s.r.o., Tekoo s.r.o., Zálesí s.r.o., KARE Luhačovice a TJ Slovan.

nn

 

nn

 

nn

Hlavní partneři