Úspěch svěřenkyň je pro trenérku nejlepší odměnou

LUHAČOVICE (luj) - Patří ke šťastlivcům, kteří si mohou dovolit dělat práci, která je zároveň jejich koníčkem. Přestože je její zaměstnání časově i fyzicky velice náročné, tvrdí, že si ani neuvědomuje, že musí do práce. Dvaačtyřicetiletá Eva Urbanová z Otrokovic už tři roky půs...

LUHAČOVICE (luj) – Patří ke šťastlivcům, kteří si mohou dovolit dělat práci, která je zároveň jejich koníčkem. Přestože je její zaměstnání časově i fyzicky velice náročné, tvrdí, že si ani neuvědomuje, že musí do práce. Dvaačtyřicetiletá Eva Urbanová z Otrokovic už tři roky působí jako profesionální trenérka dětského aerobiku. Její svěřenkyně z Tělovýchovné jednoty Jiskra Otrokovice dosahují úspěchů na celostátní úrovni. Kvůli trenérství zanechala pedagogické činnosti na speciální škole. Svého rozhodnutí však nelituje, tvrdí, že úspěch jejího týmu nezaplatí nic na světě.
nn
nn"Každý den před druhou hodinou nastupuji do tělocvičny. Do šesti hodin se mi zde střídají dětské týmy. Večer se potom věnuji dospělým," popsala s tím, že i víkendy mívá neustále nabité. Hodně času tráví se svými svěřenkyněmi na soutěžích nebo na akcích, které pořádá pro dospělé zákaznice. Často se také jezdí vzdělávat na odborné semináře.
nn
nn"Občas mám chuť si odpočinout, ale nejde to. Protože například musím připravit tým na blížící se soutěž. Závodnice ve fitness by měly trénovat čtyřikrát až pětkrát týdně zhruba dvě a půl hodiny. Musejí si neustále udržovat fyzickou kondici a zároveň trénovat techniku. To znamená, že kromě nácviku sestavy by měly absolvovat baletní a gymnastickou přípravu," popsala.
nn
nnSvěřenkyně trenérky z Otrokovic mají velké úspěchy na celorepublikové úrovni. "Na mistrovství republiky v kategorii aerobik team show jsme před třemi roky zvítězili. Letos v lednu moje dva týmy skončily na druhém místě," pochvalovala si Urbanová. Vysvětlila, že při kategorii aerobik team show je vystoupení vždy v určitém stylu. "Například v duchu brazilského karnevalu. Také předvádíme papouščí show. Je to hodně o pestrých kostýmech a tanci," uvedla Urbanová.
nn
nnPodle jejích slov se profesionálnímu trenérství dětského aerobiku věnuje málo lidí. "Důvod je prostý. Finanční ohodnocení neodpovídá vynaloženému úsilí. Tato práce se nedá dělat pro peníze. Na druhou stranu, úspěch svěřenkyň nic nezaplatí. Když se umístíme na mistrovství, jsem strašně šťastná. Můj manžel tvrdí, že to ostatní v práci nikdy nezažijí," řekla trenérka Urbanová.

nn

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka