Hoteliéři z kraje chtějí táhnou za jeden provaz

"V první řadě jde o to správně pojmenovat problémy, se kterými se všichni potýkáme. Chce kraj zvýšit turistický ruch? To my chceme také! Nic nebrání tomu, aby do Zlínského kraje přijelo turistů mnohem více. Stačí, když dáme více ve známost, čím tenhle krásný kraj disponuje, ab...

"V první řadě jde o to správně pojmenovat problémy, se kterými se všichni potýkáme. Chce kraj zvýšit turistický ruch? To my chceme také! Nic nebrání tomu, aby do Zlínského kraje přijelo turistů mnohem více. Stačí, když dáme více ve známost, čím tenhle krásný kraj disponuje, abychom společně docílili toho, že sem turisté trefí a kde například najdou jednotlivé pamětihodnosti," řekl generální ředitel Lázní Luhačovice Josef Krůžela, jeden z organizátorů pondělního setkání NFHR.
nn
nnPředstavitelé Zlínského kraje vznik pobočky NFHR přivítali a věří, že najdou s hoteliéry společnou řeč i na ožehavá témata. "Zatím připravujeme určitá pravidla komunikace," řekl radní Jindřich Ondruš, zodpovědný za cestovní ruch. Například jedním z problémů, které hotely a podobná zařízení trápí, je absence jakýchkoliv informačních tabulí, které při příjezdu do regionu upozorňují návštěvníky na možnosti ubytování. "Právě letos se chceme na jejich výrobu a rozmístění zaměřit. Není to jednoduchá záležitost, a proto například v tomto problému počítáme i s pomocí právě hoteliérů v našem kraji," dodal Ondruš.
nn
nnPříležitost zasednout k jednomu stolu budou mít provozovatelé rekreačních zařízení již v červnu. Má se totiž konat ustavující schůzka krajské sekce NFHR. "Věřím, že se jí zúčastníme také," dodal radní Ondruš.
nn
nnNárodní federace hotelů a restaurací České republiky vznikla z iniciativy představitelů deseti nejvýznamnějších hotelových podniků České republiky na počátku 90. let. V současné době registruje NFHR ČR již přes tři sta členů, kteří disponují s více než 21 tisíci hotelovými pokoji na území celé republiky, realizují obrat kolem 20 miliard korun a zaměstnávají přibližně 15 500 lidí. Hoteliéři ze Zlínského kraje jsou zastoupeni přibližně deseti procenty.

nn

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka