Exligový Klhůfek odchází z Luhačovic do Martinic

LUHAČOVICE - Po roce se fotbalisté FK Luhačovice vracejí do Krajského přeboru KFS Zlín. S náskokem šesti bodů totiž hráči z lázeňského města vyhráli skupinu A I. A třídy a prokázali roli favorita.

nn

"Před začátkem soutěže jsme jiný cíl, než opětovn

LUHAČOVICE – Po roce se fotbalisté FK Luhačovice vracejí do Krajského přeboru KFS Zlín. S náskokem šesti bodů totiž hráči z lázeňského města vyhráli skupinu A I. A třídy a prokázali roli favorita.

nn

"Před začátkem soutěže jsme jiný cíl, než opětovný co nejrychlejší návrat do krajského přeboru ani neměli," přiznal trenér Vladislav Durďa, jenž mimo jiné působí coby technický ředitel v prvoligovém zlínském klubu FC Tescoma.

nn

Kádr se před uplynulou sezonou posílil především na postu stopera, kam přišel ostřílený ligový harcovník Petr Klhůfek. "Jeho zkušenosti byly citelně znát. Vnesl do hry, především obranné řady, patřičný klid a pořádek," nešetřil chválou trenér, jenž dal rovněž šanci řadě mladých odchovanců.

nn

 Cesta k první příčce nebyla pro Luhačovické procházkou růžovým sadem. "Třebaže se to nezdálo a dlouho jsme se pohybovali na druhé příčce, kde jsme také přezimovali, věřili jsme si, že postoupíme. Žádnou výkonnostní krizí jsme neprošli, pouze se nám dlouho nedařilo tabulkově přeskočit Lhotu u Vsetína. V závěru soutěže se nám to ale povedlo a nabídnutou šanci jsme již nepustili."

nn

Do nového ročníku vstoupí vítěz I. A třídy již bez Klhůfka, který odešel do Martinic, účastníka kroměřížského okresního přeboru. Zpět z hostování do Otrokovic se vrací Krkoška. "Nyní jednáme se Zlínem o uvolnění některých mladíků. Na dobré cestě je příchod útočníka Šimka a obránce Šimurdy. Navíc z angažmá v nižších soutěžích Rakouska se vrátil brankář Pavlíček," těší se kouč.

nn

Jako nováček krajského přeboru si nijak smělé cíle nedává. Tím hlavním zůstává udržet se v soutěži. "Po dobré přípravě si myslím, že máme na to, abychom se pohybovali v klidném středu tabulky," je přesvědčen Durďa, pro jehož výběr se generálkou na nový ročník stane zítřejší pohárový duel se Slušovicemi v Zádveřicích v 15 hodin. "Úvodní los nemáme vůbec dobrý, první dva zápasy totiž hrajeme na půdě soupeře. Bylo by dobré v nich bodovat."

nn

Luhačovičtí se v příštích měsících budou moci pochlubit jedním primátem. Jako první v soutěži totiž odehrají sezonu na umělé trávě čtvrté generace, která je v těchto dnech ve výstavbě. "Práce pomalu vrcholí. První dvě domácí střetnutí ještě sehrajeme v Pozlovicích, ale pak bychom již měli těžit z výborných podmínek, které tento nový povrch nabízí," už se těší Vladislav Durďa.

nn

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka