Rozhovor s ředitelem Sportovního centra Radostova

Rozhovor s ředitelem Sportovního centra Radostova Mgr. Tomášem Mejzlíkem.

Můžete se představit a prozradit něco o sobě?
Pocházím z Třebíče, města na Českomoravské vysočině. Studoval jsem na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně obor tělesná v

Rozhovor s ředitelem Sportovního centra Radostova Mgr. Tomášem Mejzlíkem.

Můžete se představit a prozradit něco o sobě?
Pocházím z Třebíče, města na Českomoravské vysočině. Studoval jsem na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně obor tělesná výchova – zeměpis. V Luhačovicích působím od roku 1993, kdy jsem začal učit na zdejší základní škole. Jsem ženatý, mám dva syny.

Provozujete aktivně nějaký sport?
Už obor, který jsem studoval, naznačuje, že jsem velkým příznivcem sportu. Aktivně provozuji cyklistiku a kopanou, ale nebráním se žádnému sportovnímu odvětví.

Jak byste zhodnotil současný stav ve Sportovním centru Radostova?
Na úvod je třeba říci, že areál, který je budován v Luhačovicích, je areálem, za který by se nemuselo stydět žádné město v České republice. Dnes můžeme nabídnout velké většině sportovních odvětví výtečné podmínky pro jejich aktivity. Podařilo se rozšířit ubytovací kapacitu na 41 lůžek, dobudovat hřiště s umělým povrchem a tlumící podložkou, která se vyskytuje na těchto hřištích zatím ojediněle. Její hlavní funkci ocení hráči v zimních měsících, ale hlavní předností je nižší úrazovost. Hodně práce nás čeká v oblasti propagace našeho zařízení, aby se ho podařilo dostat do povědomí co nejširšího počtu sportovních odvětví. Velkou příležitostí ke zvýšení tržeb jsou firemní akce a školení.

Jaký bude provoz na nově vybudovaném hřišti s umělým povrchem, bude možné si je pronajmout a za jakou cenu?
Veškerý provoz na umělém hřišti bude organizován sportovním centrem. Převážnou část roku bude využívat hřiště FK Luhačovice pro tréninkový proces a sehrání mistrovských zápasů. Ve zbývající části roku je prostor pro komerční využití, především v zimě. Budeme organizovat zimní turnaje, mám nahlášeny některé ligové týmy, které budou v Luhačovicích na soustředění a samozřejmě týmy, které budou ubytovány na SC Luhačovice. Ceny nájmů jsou stanoveny takto: komerční hodina stojí 1600,- Kč, pro ubytované na SC Luhačovice 1300,- Kč. Sehrání zápasu 2600,- Kč. Při použití umělého osvětlení je účtováno 300,- Kč na hodinu. Určitě zde zůstane prostor pro místní kluky. Pokud se domluví a půjdou si zahrát fotbálek v době volna, tak je určitě nebude nikdo vyhazovat.

Co byste vy osobně chtěl ve funkci ředitele SC dokázat?
Kromě stabilizace ekonomické situace, o které se zmiňuji v jiné části, je mojí snahou zapojit do sportovní činnosti další občany a hlavně děti, které jsou dnes ovlivňovány spoustou negativních jevů a je všeobecně známo, že kdo si hraje, nezlobí.

Jaké zajímavé akce se chystají ve SC do konce roku, bude i letošním roce Mikulášský sportovní den?
Jsou akce, které probíhají pravidelně, např. v úterý 18.00-19.00 Jazz dance + Modern dance
19.00-20.00 Power jóga
středa 15.30-17.00 KARATE JUTSU
19.30-20.30 Body styling
Hodiny spinningu dle aktuálního programu.
Akce, které souvisejí s pobytem na SC Luhačovice – soustředění reprezentací, volejbalové kempy, aerobikové víkendy, fotbalová soustředění, krajská liga sálové kopané, celostátní liga sálové kopané vysokoškolských klubů atd.
Mikulášký sportovní den samozřejmě bude, a to 3. 12. 2005. Organizuje ho TJ Slovan a TJ Sokol ve spolupráci s DDM. Chtěl bych upozornit na novinku v programu, kterou připravuje CRAFT SPINNING STUDIO. V tento den bude možno bezplatně vyzkoušet jízdu na spinningovém kole pod vedením instruktora.

Připravuje se nějaká studie dalšího rozvoje SC?
Studie dalšího rozvoje je v podstatě nachystána. Jedná se o položení umělého povrchu na stávající asfaltové házenkářské hřiště, vybudování tenisového kurtu s umělým povrchem v prostoru před restaurací SC Luhačovice a dořešení prostoru škvárového hřiště po jarních sesuvech. Všechny tyto projekty jsou závislé na získání dotačních titulů, protože jsou to akce značně nákladné.

Jakou částkou dotuje město provoz SC? Myslíte si, že je možné, aby centrum bylo v budoucnu finančně soběstačné? Město prozatím dotuje SC Luhačovice částkou zhruba milionu korun ročně. Druhá část otázky vyžaduje podrobnější vysvětlení, na které zde není prostor. Pokusím se stručně tuto problematiku vysvětlit. Snahou všech zaměstnanců SC Luhačovice je poskytování kvalitních služeb a přiblížení hospodaření co nejblíže k nule. Je nutné dodat, že hala se stavěla především pro využití místními občany, oddíly a organizacemi. Ti všichni mají zvýhodněné pronájmy, které se liší od pronájmů komerčních. Toto rozdělení samozřejmě zůstane zachováno. Ve zbývajícím prostoru je nutno zajistit dostatečné množství komerčních pronájmů, které zajistí zlepšené hospodaření příspěvkové organizace. Pevně věřím, že především hřiště s umělým povrchem nám hodně pomůže toto hospodaření zlepšit. Na závěr bych chtěl všechny občany pozvat, aby při jakékoliv příležitosti přišli „nakouknut“do areálu, který je postaven a provozován v Luhačovicích, např. při již zmiňovaném Mikulášském sportovním dnu, který je organizován hlavně pro děti. Děkuji za prostor k vyjádření názoru a držte nám palce.

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka