Luhačovice dříve a dnes

[img=1 right]Luhačovice stejně jako jiná města procházejí proměnami času. Některá místa zůstávají téměř stejná, jiná se v průběhu let změní k nepoznání. Porovnání historických fotografií se současností bylo původně v roce 2004 připraveno pouze k výzdobě budovy radnice. Dva pohledy...

[img=1 right]Luhačovice stejně jako jiná města procházejí proměnami času. Některá místa zůstávají téměř stejná, jiná se v průběhu let změní k nepoznání. Porovnání historických fotografií se současností bylo původně v roce 2004 připraveno pouze k výzdobě budovy radnice. Dva pohledy, historický a současný, na nějaký konkrétní objekt případně část města velmi brzy zaujaly návštěvníky budovy, a proto se město Luhačovice rozhodlo vybrané nejzajímavější dvojice záběrů vydat v publikaci Luhačovice dříve a dnes, která vychází v edici Prameny u příležitosti 70. výročí povýšení Luhačovic na město.

nn

[img=2 right]Fotografie jsou doprovázeny texty Blanky Petrákové i v anglickém a německém překladu. Barevná publikace má 60 stran a můžete si ji zakoupit v Městském informačním centru, Masarykova 950, 763 26 Luhačovice a v knihkupectvích. Mimo to je možné zakoupit i další publikace vydané městem Luhačovice v edici Prameny – Zámek Luhačovice (Z. Pokluda), Jak se žilo v luhačovických lázních před 100 lety (B. Petráková), 100 let místní dráhy Újezd – Luhačovice (R. Jančář, T. Lekeš st., Srdečný pozdrav z Luhačovic (B. Petráková, Y. Činčová). Každá z výše uvedených knížek může být vhodným dárkem, suvenýrem i doplněním knihovny.

nn

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka