Mikulášská nadílka

Tradice svatého Mikuláše, který v předvečer svého svátku 5. prosince obchází domácnosti a obdarovává děti drobnými sladkostmi i jinými dárky, je opředena mnoha legendami, z nichž je zřejmě nejznámější o otci, který neměl věno pro své tři dcery a chystal se je poslat na ulici, svatý Mik...

Tradice svatého Mikuláše, který v předvečer svého svátku 5. prosince obchází domácnosti a obdarovává děti drobnými sladkostmi i jinými dárky, je opředena mnoha legendami, z nichž je zřejmě nejznámější o otci, který neměl věno pro své tři dcery a chystal se je poslat na ulici, svatý Mikuláš se to dozvěděl a vhodil mu oknem v noci tři měšce zlaťáků a dcery zachránil.

nn

Dnes je Mikuláš obvykle doprovázen čerty, anděly, v některých místech i kostlivci a dalšími postavami. Ve středu 5. prosince prošel průvod svatého Mikuláše s čerty i andílky městem, společně s malou scholou farnosti Luhačovice a četnými diváky si zazpíval koledy u vánočního stromu a po scénce ze života svatého Mikuláše následovala v kostele Svaté Rodiny nadílka pro všechny děti.

nn

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka