Jurkovič putoval do Bratislavy

Působivá výstava Jurkovičovy Luhačovice, kterou připravili v loňském roce manželé Petrákovi u příležitosti Jurkovičových dnů v hale Vincentka, zaujala vnučky Dušana Jurkoviče, které ji doporučily prezidentu Slovenské republiky Ivanu Gašparovičovi, jenž prostřednictvím kanceláře preziden...

Působivá výstava Jurkovičovy Luhačovice, kterou připravili v loňském roce manželé Petrákovi u příležitosti Jurkovičových dnů v hale Vincentka, zaujala vnučky Dušana Jurkoviče, které ji doporučily prezidentu Slovenské republiky Ivanu Gašparovičovi, jenž prostřednictvím kanceláře prezidenta požádal o její zapůjčení do Galerie Salla terena v Prezidenském paláci v Bratislavě.

nn

Slavnostní vernisáže 22. ledna se společně s autory výstavy a spoluautorkou knížky Jurkovičovy Luhačovice Ladislavou Horňákovou účastnil i místostarosta Roman Lebloch, který mimo jiné konstatoval.

nn

"Máme velké štěstí, že Jurkovič realizoval své unikátní stavby právě v Luhačovicích, díky němu možná budeme zapsáni na Seznam světového dědictví UNESCO. Dále můžeme být spokojeni, že jeho stavby jsou v majetku takových osvícených lidí, kteří si jich dokážou vážit, s nemalými náklady je udržovat, opravovat a navracet jim původní krásu, kdy musím zmínit především společnost Lázně Luhačovice, a. s., která vlastní většinu těchto staveb. K tomu všemu navíc ještě máme velmi schopné a šikovné lidi, kteří odkaz Dušana Jurkoviče zachovávají, neustále hledají nové informace a prostřednictvím takových zdařilých výstav a knížek přispívají k propagaci jeho díla i celého našeho města." 

nn

Jedenáct panelů, které mapují krátké, ale významné působení slovenského architekta v Luhačovicích v letech 1901-1907, bude instalováno v Bratislavě do konce února, poté se vrátí do muzea Luhačovického Zálesí, kde si je budou moci prohlédnout všichni, kteří to v loňském roce ve Vincentce nestihli.

nn

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka