Fašankové veselí

Fašankové veselí ovládlo  v sobotu 2. února okolí restaurace U Zámku. Ukázka zabijačky s jitrničky, jelítky, ovárkem, doplněná o koblihy, koláčky, medovinu a další speciality, přilákala velké množství diváků, rádců i ochutnavačů. Starší si zavzpomínali a mladší, především děti...

Fašankové veselí ovládlo  v sobotu 2. února okolí restaurace U Zámku. Ukázka zabijačky s jitrničky, jelítky, ovárkem, doplněná o koblihy, koláčky, medovinu a další speciality, přilákala velké množství diváků, rádců i ochutnavačů. Starší si zavzpomínali a mladší, především děti, mohly získat představu o v minulosti úplně samozřejmé, k masopustu patřící zabijačce. Ta se tomto  období končin, masopustu, fašanků, kterým naši předkové ukončovali o období tance, plesů a zábav, a začalo jim přísné období  půstu, konala téměř v každé domácnosti. Podobně žádnou domácnost  nemohl vynechat ani průvod při masopustní  obchůzce, kterou se již třetí rok snaží v Luhačovicích obnovit soubor Malé Zálesí.

nn

Letos vyrazili ve velmi pěkně připravených maskách s cimbálovou muzikou. V odpoledním programu zase menší členové souboru v hudebně tanečním pásmu "Zabijačka", ukázali divákům, jak si zabijačku představují oni.

nn

Sobotní večer nemohl skončit jinak než tradičními sokolskými šibřinkami, které organizují místní sportovci, a letos se uskutečnil jejich 68. ročník, kdy se promyšlené masky a spokojení účastníci  velmi dobře bavili na Westernu v Luhačovicích, aneb není divoký jenom západ.

nn

Děti vyrazily do sokolovny v neděli na Dětské šibřinky, kde si zatancovaly  na odpoledni plném tance, her, soutěží a vystoupení kroužků DDM Luhačovice. Únorové kulturní akce v sokolovně budou ukončeny v úterý 5. února – Pochováváním basy, které připravují místní lyžaři.

nn

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka