Pohádková škola

Do školy většinou chodíme za vědomostmi a poznáním, s větším nadšením, menším nadšením, z povinnosti. Již samotné seznámení s touto institucí, první dojmy a zážitky mohou tento budoucí vztah ovlivnit. Tak uvažovali i na Základní škole v Luhačovicích, kde v úterý 12. února pozvali pa...

Do školy většinou chodíme za vědomostmi a poznáním, s větším nadšením, menším nadšením, z povinnosti. Již samotné seznámení s touto institucí, první dojmy a zážitky mohou tento budoucí vztah ovlivnit. Tak uvažovali i na Základní škole v Luhačovicích, kde v úterý 12. února pozvali padesát budoucích prvňáčků místo k obvyklému zápisu – do pohádky.

nn

"V letošním roce jsme poprvé vyzkoušeli nový způsob zápisu, místo do školy chceme děti vtáhnout do pohádky. Na čtyřech stanovištích paní učitelky sledovaly schopnosti a dovednosti budoucích prvňáčků a vyhodnocovaly jejich tzv. školní zralost, k tomu měly pomocníky z řad starších žáků školy, kteří byli v kostýmech pohádkových bytostí," sdělila k zápisu zástupkyně ředitelky ZŠ Luďka Mejzlíková.

nn

A tak se děti procházely od klauna k Machovi a Šebestové, kolem víl a Červených karkulek, pod nenápadným dohledem učitelek počítaly klaunovi knoflíky, kreslily Šebestové domeček, říkaly Červené karkulce básničku atd. "Zaznamenali jsme pouze pozitivní ohlasy, hra s kostýmy děti zaujala, sblížila je s prostředím a obohatila o nové pozitivní zážitky spojené se školou. Tato forma zápisu, nám přinesla ještě jedno velké překvapení. Naši žáci, kteří si připravili pohádkové kostýmy, nebyli pouhou kulisou, ale dokázali samostatně navazovat s malými dětmi kontakt a být platnými pomocníky učitelů, skutečně byli moc šikovní, ráda bych jim i učitelům poděkovala,"spokojeně konstatovala ředitelka ZŠ Bohumila Víchová.

nn

I přes to, že se zápis uskutečnil v hlavní budově ZŠ v prostorách respiria, o možnost návštěvy druhé budovy a tříd, do kterých by měli v září zasednout, rodiče  ani děti nepřišli. Slavnostně vyzdobené třídy, s pomůckami a učebnicemi, mohly mimo jiné přesvědčit rodiče i o tom, že jejich děti mimo zážitků, čeká i kvalitní výuka.

nn

Hlavní partneři
Vincentka