Hlavní lázeňská sezona byla zahájena

Pěkné, slunečné počasí umocnilo atmosféru Otevírání pramenů 2008, které v pátek 9. května zahájili žáci základní školy Putováním za osobnosti Luhačovic.

nn

V netradičním prostoru Haly Vincentka vynikl komponovaný pořad o Leoši Janáčkovi Po zarostlém c...

Pěkné, slunečné počasí umocnilo atmosféru Otevírání pramenů 2008, které v pátek 9. května zahájili žáci základní školy Putováním za osobnosti Luhačovic.

nn

V netradičním prostoru Haly Vincentka vynikl komponovaný pořad o Leoši Janáčkovi Po zarostlém chodníčku, ve kterém se mimo Blanky Petrákové představila i hudecká muzika s cimbalistou Ondřejem Krátkým, dívky ze souboru Malé Zálesí, taneční obor ZUŠ Luhačovice, krásně zazpívali Linda Koutná a vokální skupina Štvero ze Zlína. "Nádherný večer. Mnoho zajímavých informací ve spojení s uměním a nadšením mladých interpretů," komentovala jedna z mnoha spokojených posluchačů. V sobotu odpoledne se mohli diváci na Lázeňském náměstí, s pražskými tanečníky ze souboru Chorea historika a vokálně instrumentálního souboru dobových nástrojů Chairé, přenést do doby Rudolfa II a večer se přidat k četným návštěvníkům besedy u cimbálu v sokolovně. Nedělní průvod, za účasti souborů Malé Zálesí, Gaudeamus Praha, Družba Trenčín a Fjertúšek Kelníky, obešel prameny, a P. Hubert Wojcik jim slavnostně požehnal a symbolicky je otevřel na další hlavní letní sezonu. Čestní hosté, mezi kterými nechyběli ani poslanci, senátoři, hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš, starosta města František Hubáček, generální ředitel a předseda představenstva Lázní Luhačovice, a. s. Josef Krůžela, pozdravili diváky na Lázeňském náměstí v neděli odpoledne při společném programu věnovanému připomínce100. výročí legendárních porad Čechů a Slováků v Luhačovicích.

nn

Zlatou tečkou za všemi programy byl nezapomenutelný koncert Smíšeného pěveckého sboru Leoše Janáčka a Základní umělecké školy v Luhačovicích v neděli večer v kostele Svaté Rodiny. Součástí programů jsou i dvě výstavy věnované osobnostem Luhačovic do 26. května v Hale Vincentka Jurkovičovy Luhačovice a v galerii Elektra Luhačovičtí literáti, otevřená do 31. května.

nn

Hlavní partneři
Vincentka