Divadlo / Lordi / M. Hofmann, F.Rajmont, P.S. Butko, M. Kotecký / PŘESUNUTO 30.8.

  • Datum konání: 30. 8. 2020
  • Čas konání: 19.30
  • Místo konání: MěDK Elektra - sál Rondo
  • Vstupné: 300,- /350,-/400,-/450,-

Lordi salónní komedie podle námeětu O. Wilda a R. Rosse.

Spektakulární komedie o třech rozpustilých slovenských lordech, kteří si v londýnském pánském klubu vyprávějí o svých milostných úspěších. Zážitky jsou to košilaté, ale ten největší na lordy teprve čeká a diváci si jej vyslechnou tak říkajíc z první ruky… Kdo tuto komedii již viděl, tak ji určitě bude chtít vidět zase, a kdo ji ještě neviděl, neměl by si ji nechat ujít. Bavit se bude celý sál. Dámy vezměte do divadla i své protějšky! Hra je vhodná i pro muže, kteří před návštěvou divadla dávají přednost vůni kouře doutníků a chuti skvěle vychlazeného bourbonu… Naopak školní dítka do 15 let a puritánsky založené ženy tentokrát nechte raději doma.

Délka představení: 2 hod 10 min včetně přestávky

 

OSOBY A OBSAZENÍ: 

LORD REMINGTON – MARTIN HOFMANN 

LORD BOBKINS – FILIP RAJMONT 

LORD BUTFIELD – PETER SERGE BUTKO 

KOMORNÍK ARTHUR – MARTIN KOTECKÝ 

PŘEKLAD A DRAMATURGIE: IVAN REMIAŠ 

REŽIE A PRODUCENT: PETER SERGE BUTKO 

HUDBA: FRANTIŠEK KRYŠTOF VESELÝ 

 

FILIP RAJMONT 

Je vnukem legendárního českého režiséra Emila Františka Buriana, synem režiséra Ivana Rajmonta. Vystudoval DAMU, obor herectví ve stejném ročníku jako Martin Hofmann. V roce 2000 nastoupil do angažmá Klicperova divadla v Hradci Králové. Od roku 2005 byl na volné noze, a spolupracoval s řadou divadel, např. Národní divadlo, Divadlo pod Palmovkou, Divadlo Komedie, Viola, aj. Od roku 2010 je členem Činohry Národního divadla, kde mimo jiné zazářil ve velkých rolích, v představeních režírovaných prestižním americkým režisérem Robertem Wilsonem. V televizi se proslavil v seriálech: Velmi křehké vztahy, anebo Ulice. Pravidelně moderuje hudebně zábavný pořad Barování se Sandrou Novákovou v Malostranské besedě. Hrál v řadě televizních inscenací a filmech: Nuda v Brně, Pouta, Početí mého mladšího bratra, Zatracení, Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště, 8 hlav šílenství, Anglické jahody, Začátek světa, Byl jednou jeden polda, další. 

MARTIN HOFMANN

Činoherní herectví vystudoval na pražské DAMU v ročníku Borise Rosnera, Evy Salzmanové a Miloše Horanského. V době studií začal hostovat v pražském Rokoku, kam nastoupil do angažmá. Po odchodu na volnou nohu následovalo hostování v Divadle Bez zábradlí, v Divadle Radka Brzobohatého, ve Viole a v Divadle v Řeznické. Nejvíce spolupracoval s pražským Spolkem Kašpar, kde působí dodnes. Diváci ho mohli vidět jako Krysaře, Dona Juana, Tybalta, Cyrana, Stavrogina…  Hraje také v Divadle Bolka Polívky představení Mínus dva a ve Švandově divadle v komedii Lordi, dále pak v Ungeltu, Rokoku, Viole, či divadle Palace.   

PETER SERGE BUTKO

Režisér a producent se herectví věnuje pouze okrajově. Absolvoval Divadelní fakultu JAMU v Brně v ročníku prof. Petra Scherhaufera. 

Již v průběhu studia nastoupil jako herec do pražského Rokoka, kde zůstal pouze 2 sezóny a pak odešel na volnou nohu. Založil projekt Československá scéna v Praze, posléze stál u zrodu prvního pražského kavárenského divadla „Café-Teatru Černá Labuť“. 

Produkoval a režíroval několik divadelních představení, jako byl například Bláznivý Petříček s Tatianou Vilhelmovou a Vojtěchem Dykem v pražské La Fabrice, koncert a jeho filmový záznam Iva Bittová a Ida Kelarová = Jazz v pražské Lucerně, 10 let produkoval projekt Vánoční Bazar v Mokré Čtvri spolu s Aňou Geislerovou a Tatianou Vilhelmovou.

Podílel se na organizaci mezinárodních romských festivalů Gypsy Celebration na hradě Svojanov, jako i na mezinárodním festivalu němých filmů doprovázených živou hudbou v Srbsku.

Pro Českou televizi natočil přes 60 dokumnetů o životě sexuálních menšin u nás i v zahraničí. Jeho aktivity se po roce 2010 zaměřily spíše do zahraničí. Režíroval a produkoval divadelní představení v Srbsku, Slovensku, Rusku, Brazíli, Mexiku, Argentíně, Portugalsku, Kapverdách, atd. Do ČR se vrací sporadicky, většinou kvůli hraní v představení Lordi, které je pro něj vždy radostným setkáním s dávnými přáteli Hofmannem a Rajmontem.

 

Hlavní partneři
Vincentka
Východní Morava