Dny slovenské kultury zahájí divadelní hit světových jevišť

Šialené nožničky. Foto: Bratislavské hudobné divadlo
Také letos budou první zářijové dny v lázeňském městě patřit slovenské kultuře. Uskuteční se zde totiž jubilejní 10. ročník už tradičních Dnů slovenské kultury, které pořádají Lázně Luhačovice a nad kterými přebírají záštitu velvyslanci obou sousedních zemí.

Jako první se návštěvníci festivalu mohou těšit na divadelní hru Šialené nožničky, která obletěla téměř celý svět a s nadšenými reakcemi publika se dodnes hraje v Bostonu, Chicagu, Washingtonu, San Francisku, Montrealu, Barceloně, Tel Avivu, Budapešti, Praze, Melbourne, Londýně, Lodži, Honolulu, stejně jako v mnoha dalších menších i větších městech po celém světě – a všude s obrovským úspěchem.

Kadeřnický salon „Šílené nůžky“, který vede mistr hřebenů – a samozřejmě i nůžek – Tony Kulma, má exkluzivní klientelu a těší se velké oblibě u zákazníků. Vysoce profesionální renomé je však náhle ohroženo, když ve vedlejším bytě nečekaně dojde k vraždě. Podezřelí jsou jak zaměstnanci kadeřnictví, tak jeho návštěvníci. Vyšetřování se chopí policie a… diváci! A to ve čtvrtek 1. září od 19:30 hodin v Lázeňském divadle.

Páteční program potěší milovníky architektury, kteří se budou moci vydat po stopách slovenského architekta Dušana Jurkoviče při komentované vycházce nazvané Luhačovice a odkaz Dušana Jurkoviče. Zájemci se sejdou ve 14 hodin u Informačního centra na kolonádě.

O hodinu později se uskuteční slavnostní odhalení lavičky věnované luhačovickému lékaři, slovenskému politikovi a buditeli Pavlovi Blaho. Kdo chcete být u toho, přijďte v 15 hodin na Lázeňské náměstí. Tam bude odpoledne pokračovat kolonádním koncertem ve folklórních rytmech.

Na sobotu od 15 hodin připravilo na Lázeňském náměstí slovenské uskupení profesionálních hudebníků Mix kvartet kolonádní koncert složený z muzikálových melodií, evergreenů a dixilandů.

Letošní festival slovenské kultury zakončí v 19:30 hodin v Lázeňském divadle koncert Gioia, které je jedinečným spojením operního zpěvu a populární hudby v programu složeného ze skladeb světové hudební scény i slovenských hitů.

Hlavní partneři
Vincentka