Do lázeňského města se o víkendu sjedou tisíce návštěvníků. Doprava bude řízena kyvadlově

Foto: Město Luhačovice
Od zítřka do neděle se bude v Luhačovicích konat tradiční Otevírání pramenů. Třídenní festival každoročně láká tisíce místních i přespolních návštěvníků, kteří představují velký nápor na dopravu. Tu se proto město i tentokrát rozhodlo řídit kyvadlově.

Už tento pátek a o víkendu 13. a 14. května se v Luhačovicích opět uskuteční oblíbené Otevírání pramenů, kterým se symbolicky zahájí letošní lázeňská sezona. Jako každý rok bude i letos tato třídenní slavnost pojata ve velkém, proto se organizátoři rozhodli vyřešit nápor turistů kyvadlovou dopravou.

Parkování je jednou z priorit spokojeného návštěvníka, proto město vyhradilo prostor pro záchytné parkoviště, a to na příjezdu od Uherského Brodu za Matem. Odtud bude zajištěna kyvadlová doprava mikrobusy, které návštěvníky převezou do centra města. Vše zajistí dobrovolní hasiči z Luhačovic, Kladné Žilín, Řetechova a Polichna,“ uvedla tisková mluvčí Luhačovic Hana Srncová.

Kyvadlová doprava bude zajištěna v sobotu i v neděli, a to v čase od 9 do 18 hodin. Mikrobusy se budou točit po půl hodině.

Místní pouliční doprava ČSAD s jízdním řádem pak bude druhou variantou, jak se dostat do centra města.

Letos je bohužel nutné počítat s úplnou uzavírkou části silnice II/490 v obci Biskupice, a to od pátku 12. 5. od 20:00 do soboty 13. 5. do 23:59,“ pokračovala Srncová s tím, že na dopravní situaci a pořádek ve městě dohlédnou strážníci městské policie společně s posílenou hlídkou Policie ČR.

Program Otevírání pramenů se uskuteční za každého počasí. „V případě vytrvalého deště bude program přesunut do velkého sálu Rondo KKC Elektra. Nedělní svěcení pramenů proběhne v případě deště v Hale Vincentka a kulturní program v sále Rondo KKC Elektra,“ dodala tisková mluvčí města.

Hlavní partneři