Do luhačovických ulic vyjdou v sobotu koledníci Tříkrálové sbírky

Ilustrační foto (Město Zlín)
Tradiční Tříkrálové koledování se v Luhačovicích a okolí uskuteční také letos. Skupinky koledníků budete moci potkat v ulicích lázeňského města už zítra, v sobotu 7. ledna.

V roce 2022 překročil výtěžek Tříkrálové sbírky na Luhačovicku o několik tisíc půlmilionovou hranici. „Charita Luhačovice mnohokrát děkuje za vlídné přijetí koledníčků a za všechny příspěvky do této sbírky,“ uvedla tisková mluvčí Luhačovic Hana Srncová.

Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou sbírkovou akcí v České republice. Do její organizace a průběhu koledování se každoročně zapojí více než 70 tisíc dobrovolníků, kteří do kasiček vyberou desítky milionů korun. Například v roce 2022 činil výnos sbírky více než 141 milionů korun. 

Možnost přispívat do Tříkrálové sbírky mají lidé po celý rok, koledování Tří králů s charitními kasičkami v ulicích ale probíhá tradičně v prvních čtrnácti dnech měsíce ledna. Tříkráloví koledníci dnes, stejně jako kdysi, šíří mezi lidmi boží požehnání, poselství milosrdné lásky a prosí přitom o příspěvek pro lidi v nouzi.

Tříkrálová sbírka je též svátkem solidarity. Zprostředkovává mezigenerační setkávání a soudržnost. I během krátké chvíle umožňuje zažít pocit radosti a vzájemnosti, a právě to je jejím největším posláním a nejsilnějším poselstvím,“ uzavřela Hana Srncová.

Hlavní partneři