Houslový virtuos Václav Hudeček přiveze do Luhačovic svou akademii a Svátky hudby

Houslový virtuos Václav Hudeček. Foto: Filharmonie Bohuslava Martinů
Už dnes večer bude v Luhačovicích slavnostně zahájena další Akademie Václava Hudečka. Ta kromě výuky mladých houslistů přinese i několik koncertů, které se budou konat během s ní spojeného hudebního festivalu.

Také letos stráví fenomenální houslový virtuos Václav Hudeček první polovinu srpna v lázeňském městě, kde se bude od pondělí 1. srpna konat v pořadí už 26. ročník Akademie Václava Hudečka. Zatímco letní dny budou zcela ve znamení vysokého pracovního tempa, kdy bude slavný hudebník během lekcí předávat své bohaté zkušenosti mladým talentům, večery budou patřit koncertům vážné hudby.

U příležitosti houslové akademie se totiž současně koná také festival Svátky hudby v Luhačovicích, který letos oslaví už 15. narozeniny. Nejen na lázeňské hosty tak čeká sedm jedinečných hudebních večerů, které doplní úterní projekce filmu Hlas lásky inspirovaného životním příběhem zpěvačky Céline Dion.

Svátky hudby v Luhačovicích zahájí dnes večer zahajovací koncert, na kterém vystoupí loňský vítěz akademie Marek Pavlica spolu s mistrem Václavem Hudečkem. Na další vítězné absolventy Ivu Svobodovou Kramperovou a Jakuba Junka se mohou posluchači těšit v sobotu 6. srpna na koncertě s příznačným názvem Návraty vítězů.

O den později rozezní Poutní chrám narození Panny Marie ve Štípě koncert Krásné stavby s krásnou hudbou, na kterém se znovu představí Václav Hudeček s Markem Pavlicou za doprovodu Pavla Svobody, Marie Svobodové a Veroniky Kaiserové.

Příští pondělí, středu a čtvrtek pak bude Lázeňské divadlo v Luhačovicích patřit třem Absolventským koncertům, na kterých zahrají absolventi letošní Akademie Václava Hudečka za klavírního doprovodu Lukáše Klánského.

Letošní akademie vyvrcholí v pátek 12. srpna velkým Galakoncertem, na kterém se dozvíme jména letošních vítězů. Na toho nejlepšího, kterého určí samotní lektoři, pak čeká odměna ve formě mistrovských houslí.

Hlavní partneři