Hráli jako huncúti… když se snoubí žluté míčky s hudebními nástroji a hlasivkami

Foto: Lázně Luhačovice a.s.
Tak tohle se znovu podařilo. Dva vrcholy měly i letos Dny slovenské kultury v Luhačovicích. Péčí Lázní Luhačovice a.s. se konaly pojedenácté, v jejich programu nechyběl ani tradiční, už desátý, tenisový turnaj osobností.

Ten se hrál za účasti 32 hráčů a hráček na dvorcích oblíbeného areálu, jenž organizátoři vylepšili jedinečnou vzpomínkovou tabulí. Ta dokumentuje, které že osobnosti si tady v letitém stánku antukových rozkoší v minulosti dávné i nedávné zahrály.

Tradičně čtyři skupiny, tradičně postupně čtvrtfinálové až finálové boje v pavouku, ale také stejně krásné bitvy v soutěži útěchy. Šest hodin napěchovaných zážitky, sprinty, kraťasy, smeči, loby, zmarem i štěstím.

Ve finále dvojice Heč, Calábek proti páru Dudek, Klátil. Úžasné výměny, ale i…„rychle nám ubývalo sil, to asi rozhodlo, ale velká gratulace soupeři,“ hlásil za poraženou, ale ne pokořenou dvojici po výsledku 6:3 pro největší překvapení H+C Jan Dudek.

„My si stejně ceníme i semifinálové výhry nad obhájci titulu Berdych, Liberda, to byl klíč k celkovému úspěchu,“ měl jasno těsně po slavném vítězství reportér TV Prima Robert Heč.

A jestliže na dvorcích pod vedením báječných organizátorů vedených Daliborem Chrastinou nemohli alespoň co do výsledků vyhrát všichni, pak o pár hodin později na závěrečném koncertu Dnů slovenské kultury opravdu zvítězil každý, kdo přišel.

Mladá slovenská multižánrová skupina Huncúti, přeloženo třeba jako nezbedové, potěšila každého. Písničky nejen ze Slovenska a z Moravy šly muzikantům a zpěvákům báječně od srdce. A to tak, že si s nimi v mnoha případech zpíval plný sál Lázeňského divadla. Znovu se potvrdilo, že právě v Luhačovicích to spolu přátelé z Česka i Slovenska opravdu umějí.

Hlavní partneři