I letos chtějí být Luhačovice lídrem turismu v kraji

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Luhačovice)
Luhačovice budou usilovat o to, aby i letos byly po náročném loňském roce opět lídrem turistického cestovního ruchu v kraji. V tiskové zprávě to uvedl starosta Marian Ležák. Nyní jsou kvůli epidemii koronaviru zavřené hotely a návštěvníci přijíždějí na lázeňské pobyty pouze v menším počtu za specifických podmínek.

Zavřené hotely jsou jedním z mnoha opatření zavedených vládou kvůli koronaviru. Starosta přesto věří, že se i letos podaří město naplnit návštěvníky stejně jako v jiných letech. „Luhačovice najdou lidé přichystané tak, jak je znají. Tedy s krásně upravenými ulicemi a jedinečnou atmosférou. Rádi bychom se přiblížili i letos k číslům, která dokazují, jak důležitým je pro turistiku Zlínského kraje právě naše lázeňské město,“ uvedl Ležák.

V roce 2019, který nebyl ještě ovlivněný dopadem současných omezení, tvořil podle Českého statistického úřadu počet přenocování v Luhačovicích více než čtvrtinu všech přenocování ve Zlínském kraji. „Mimořádný zájem návštěvníků jsme zaznamenali i v roce 2020, ale bohužel jen v letních měsících, kdy neplatila tvrdá vládní opatření,“ poznamenal starosta.

Význam Luhačovic pro cestovní ruch Zlínského kraje a jeho popularitu mezi návštěvníky dokládají podle mluvčího Luhačovic Nikoly Synka i další čísla ze statistik Českého statistického úřadu za rok 2019. „Celkový počet přenocování v Luhačovicích byl 597 621, což je 26 procent v rámci Zlínského kraje. Zajímavý je i počet lůžek obsazených návštěvníky. V Luhačovicích to bylo 3242,“ dodal Ležák.

Zájem je i o celé území spadající pod Luhačovice jako obec s rozšířenou působností. „V tomto případě zde bylo za rok 2019 počet přenocování přes 824 tisíc, což je 36 procent ze všech přenocování ve Zlínském kraji,“ nastínil starosta.

Podrobnější informace z tiskové zprávy starosty Mariana Ležáka naleznete na Zlin.cz.

Hlavní partneři