Jaro je tady. Luhačovice ožily a půjdou do květů

Foto: redakce luhacovice.cz
Hned má člověk lepší náladu. Jaro to vzalo od svých prvních dnů naprosto poctivě a největší moravské lázně pořádně ožily a pookřály. A stejně tak jejich návštěvníci, kterých výrazně přibylo. Sluníčko si bere taktovku a velí jasnou řečí: a teď do květu!

Paní Romana z Příbramska to vidí úplně stejně. „Tohle je nejkrásnější místo u nás, máme to sem sice lán světa, ale jarní Luhačovice si nenecháváme ujít desítky let. Člověk tu prostě mládne, to je nejlepší kúra. Když se přidá ta lázeňská, tak už mi nic nechybí.“

No, jak se to vezme, dosud v dlouhé zimě přeci jen chyběly květy, které dávají kouzelnému místu ještě hezčí tvář.

Dalibor Chrastina z managementu Lázní Luhačovice připomíná, že před pár lety, konkrétně v sezoně 2013-2014, prošlo okolí rozsáhlou revitalizací, která přinesla další nové pohledy na areál lázní.

Byl to zcela výjimečný zásah. Tehdy bylo vykáceno přes 280 stromů a přes 2 300 metrů čtverečních keřů. V lázeňském areálu pak přibylo téměř 500 nových stromů a více než 15 000 keřů, tisíce trvalek a další dřeviny,“ ohlíží se zpět.

Nu a teď se budou „sklízet plody.“

Luhačovice budou každým dnem rozkvétat, a to do barevné a voňavé krásy. Což zdejší návštěvníci a klienti lázní přímo milují.

S manželkou sem míříme vždycky v dubnu, to už je jaro přímo v rozpuku, už se nemůžeme krásy květů dočkat,“ říká třeba Petr Skalička z Ostravy s tím, že ani letos si coby čerství senioři pobyt určitě nenechají ujít.

Těšíme se, že po dvou letech značně poznamenaných covidem zažijeme i ekonomický „rozkvět“, už teď je znát, že na nás lidé nezapomínají a my jim samozřejmě nenabídneme jenom vlastní krásnou přírodu, ale tradičně i co nejlepší služby. Ta důvěra se prostě musí obnovovat, na což jsme připraveni, a věříme, že tu pohodu, zdraví a oddech najde skutečně každý. Zmíněné květy na stromech i na keřích jsou naším velkým pomocníkem,“ těší se na příští dny a měsíce generální ředitel Lázní Luhačovice Jiří Dědek.

Hlavní partneři