Konec června bude v Luhačovicích patřit Luhovanému Vincentovi

Foto: Luhovaný Vincent
Musí dovolená představovat útěk do dálek, nebo stačí zavítat do koutů své mysli a nemuset opustit práh vlastního domu? Nejen o tom bude 13. ročník multižánrového festivalu Luhovaný Vincent, který se v Luhačovicích uskuteční ve dnech od 22. do 25. června. Ústředním tématem festivalu je Dovolená jako stav mysli.

Jsou naše takzvané dovolené opravdu odpočinkem, nebo přinášejí spíše stres z plánování, z potřeby vidět a zažít co nejvíc, dostat to papírově nejlepší, a nakonec se na sociálních sítích pochlubit kýčovitými fotografiemi a nucenými úsměvy? Cítíme nátlaky agentur, influencerů a sociálních sítí? Nejezdíme zbytečně přes půl republiky, Evropy, světa, za něčím, co možná můžeme mnohem snáze, příjemněji, dostupněji, klidněji, levněji a ohleduplněji zažít nedaleko svého domova?

Na všechny tyto otázky se bude snažit odpovědět letošní Luhovaný Vincent, pro kterého je dovolená spíše než fyzickým únikem do dálek, z domova pryč, z města do prázdninového rezortu, především stavem mysli, uměním uvolnit vnitřní napětí a odpočinout si, nehledě na to kde.

Na téma dovolené se návštěvníci budou moci podívat hned z několika úhlů pohledu a procítit ho skrze umělecká ztvárnění v mnoha podobách, za hudebních, zvukových, divadelních či literárních doprovodů,“ uvedla PR manažerka festivalu Daniela Michnová.

Luhovaný Vincent bude v Luhačovicích jako už tradičně probíhat hned na několika místech – v lokacích Společenského domu, kolonády, pramenů Aloiska i Ottovka, klubu Domino či hudebního altánu.

Zajímavá a podstatná informace je, že hosté akciové společnosti Lázně Luhačovice a místní obyvatelé (Luhačovice-Pozlovice-Podhradí) mají na akreditace a vstupenky slevu 10 – 20 % v závislosti na ceně konkrétní položky,“ dodala Michnová.

Vstupenky na festival naleznete zde: HTTPS://WWW.SMSTICKET.CZ/VSTUPENKY/34976-13-LUHOVANY-VINCENT

Kompletní program festivalu Luhovaný Vincent přineseme v příštích dnech.

Hlavní partneři