Kulturní život v Luhačovicích je rok od roku bohatší. Výjimkou nebude ani nadcházející advent

Foto: Město Luhačovice
V Luhačovicích neúnavně pracují na vylepšování stávajících akcí a snaží se do kalendáře zařazovat i akce nové. Odměnou je neustále se zvyšující zájem jak ze strany turistů, tak i místních obyvatel. Vysoká návštěvnost se očekává i o letošním adventu, který slibuje bohatý kulturní program.

Například na letošní Svatováclavské slavnosti dorazila zhruba tisícovka lidí a úspěšná byla i sousedská Slavnost pod jabloní, při které mohli Luhačovjané ochutnat především dobroty z jablek. Nezapomnělo se na svatého Martina, který přijel do lázeňského města 11. listopadu. „Za doprovodu zbrojnošů dorazil před radnici, kde kněz světil svatomartinské víno, a celou akci zakončila ohňová show,“ informovala tisková mluvčí Luhačovic Hana Srncová.

Nyní už se město připravuje na adventní akce. Rozsvícení vánočního stromu o prvním prosincovém víkendu doprovodí laserová a bubenická show, projekce filmu před radnicí a vánoční jarmark. Dále se děti mohou těšit i na Mikuláše s družinou a ani letos nebude chybět čertovská diskotéka. 

Těší mne, že se každoročně daří rozšiřovat počet kulturních akcí. Určitě se i letos potkáme u radnice u starostenského čaje při rozsvěcování vánočního stromu nebo při Mikuláši, kde si opět vyzkouším roli čerta. Je důležité vyzdvihnout úžasnou spolupráci mezi místními spolky a Kulturním a kongresovým centrem. To dělá Luhačovice tím, čím jsou,“ podotýká starosta Marian Ležák. 

Po Novém roce se mohou místní i přespolní těšit na 3. Společenský ples města Luhačovice, který se uskuteční 13. ledna. Role moderátora se opět zhostí oblíbený herec Marek Vašut a připravený je tradičně bohatý program plný skvělé hudby a vystoupení.

Nejbližší akce v Luhačovicích:

Pátek 1. 12. 2023 /10:00 – 18:00 hod.

venkovní akce / Vánoční jarmark, Rozsvícení vánočního stromu

Místo: nám. 28. října, ul. Dr. Veselého (před radnicí a před poštou)

Pátek 1. 12. 2023 / 18:30 hod.

koncert / Adventní benefiční koncert pro charitu

Místo: Kostel sv. Rodiny

Sobota 2. 12. 2023 / 10:00 – 19:00 hod.

venkovní akce / Vánoční jarmark s kulturním programem

Místo: nám. 28. října, ul. Dr. Veselého (před radnicí a před poštou)

Úterý 5. 12. 2023 / 17:00 – 19:00 hod.

venkovní akce / Mikulášská jízda městem 

Místo: ul. Dr. Veselého (před poštou)

Mikuláš, čert a anděl v historickém kočáře, bohatá nadílka, čertovská diskotéka, jarmark s punčem a svařákem a hlavně skvělá nálada. To všechno si užijete na druhém ročníku Mikulášské akce, která se uskuteční v předvečer svátku sv. Mikuláše.

Sobota 9. 12. 2023 / 19:00 hod.

koncert / Vánoční koncert dětem / Galavečer u příležitosti 20 let charitativní činnosti Korunka pomáhá

Místo: KKC Elektra, sál Rondo

vstupné: 850 Kč

Hosté galavečera: Bára Basiková, Kamila Nývltová, Andy Zimányiová & Juraj Burian, Peter Bažík, Michal Penk, Smyčcové kvarteto filharmonie Bohuslava Martinů Zlín

Neděle 10. 12. 2023

koncert / Vánoční koncert FS Malé Zálesí

Místo: KKC Elektra, sál Rondo

Čtvrtek 14. 12. 2023 / 19:00 hod.

koncert / Vánoční koncert Janka Ledeckého

Místo: KKC Elektra, sál Rondo

vstupné: 590 Kč

Koncert populárního a oblíbeného českého zpěváka, kytaristy a skladatele Janka Ledeckého je v předvánočním čase zárukou kvality, rozhodně se máte na co těšit. Vystoupí také Pěvecký sbor ZUŠ Luhačovice.

Neděle 17. 12. 2023 / 19:00 hod.

koncert / Kouzlo vánoc / Grande Moravia Ladislava Pavluše a hostů

Místo: KKC Elektra, sál Rondo

vstupné : 490 Kč

Vánoční koncerty Grande Moravia se staly díky své oblibě již tradiční součástí předvánočních programů v nejednom městě České republiky. Grande Moravia Ladislava Pavluše, kapela, která natočila desku s Karlem Gottem, se postupně přerodila až v dnešní velký orchestr. Těšit se můžete nejen na vánoční písně, ale také písně muzikálové a známé světové melodie.

Čtvrtek 28. 12. 2023 / 19:00 hod.

divadlo / Karel Hynek opět v říši divů / Divadlo jednou za rok

Místo: KKC Elektra, kinosál

vstupné: 250 Kč

Kdo by nesnil potkat svou oblíbenou literární postavu. Tento sen se splní učiteli Karlu Hynkovi, kterému během jednoho dne vstoupí do života hrdinové jako Maryša, Švejk, Romeo a Julie či Jára Cimrman.

Akce v Luhačovicích

Výstava / Marie Fischerová-Kvěchová a Horňácko / Dernisáž
Šibřinky / Ples sportovců / Ráz: Retro
Velikonoční jarmark s folklorem a ukázkou lidových řemesel
Bílá sobota s předváděním lidových řemesel
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka