Pitná kúra

Léčivé minerální vody se pijí přímo u pramene, nejlépe nalačno. K pitné kúře se využívají minerální prameny Vincentka, Aloiska, Ottovka, Dr. Šťastného, Viola, Marie a další. Pitná kúra má účinek především u onemocnění zažívacího ústrojí a cukrovky, příznivě působí i na dýchací cesty.

Zdravé procházky Luhačovicemi s lázeňskými pohárky

Nejvhodnější doba pro pití minerální vody je ráno před snídaní (mezi 6.00 a 8.00 h.) a odpoledne před večeří (mezi 16.00 a 18.00 h.). K pitné kúře se doporučují tradiční lázeňské porcelánové pohárky. Pohárek se základní léčebnou dávkou minerální vody se pije pomalu (2–3 minuty). Před pitím dalšího pohárku následuje pauza zhruba 10 minut. Při pití minerální vody velmi prospívá pomalá procházka.

Luhačovický originál: hala Vincentky

Na luhačovickém Lázeňském náměstí vznikla moderní plnírna Vincentky, minerálky s výjimečnými léčivými i preventivními účinky. Vincentka se používá na pitné a inhalační kúry při onemocněních dýchacích cest, hlasivek, při chorobách látkové výměny, při vředových chorobách žaludku, dvanácterníku a jejich pooperačních stavech, při vleklém zduření jater, diabetu mellitu nebo chronické pankreatitidě. A osvědčila se i po sportovních výkonech, fyzické námaze či akcích s nadmírou alkoholu.

Vyzkoušejte i vy Vincentku – šperk mezi všemi prameny v Luhačovicích!

Ostatní prameny – mapa