Lázeňský fyzioterapeut Rastislav Baláž: Dřinu si pacienti musí odmakat sami

Ilustrační foto (Lázně Luhačovice)
Fyzioterapeutické služby využívají v luhačovických lázních lidé s různými diagnózami, ať už jde o onemocnění dýchacích cest, pohybového aparátu nebo následky onkologické léčby. Jedním ze zkušených fyzioterapeutů je Rastislav Baláž, kterému rukama prošly už tisíce spokojených pacientů.

Rastislav Baláž se fyzioterapii věnuje téměř dvacet let, z toho dvanáct let se stará o pacienty v  Lázních Luhačovice. Jeho rukama jich prošly tisíce. „Fyzioterapeutovi nestačí znát lidské tělo, musí umět do léčby zahrnout i pacientovu mysl,“ říká Rastislav Baláž ve své ordinaci v hotelu Palace.

Svou práci miluje a svědčí o tom i spokojení pacienti. „Za celých dvacet let praxe se mi stalo jen pětkrát, že bych se s pacientem nedomluvil a on odmítl spolupracovat. Hodně s nimi mluvím a jsem upřímný. Říkám, že jim sice můžu pomoci, ale tu dřinu si stejně odmakají sami. U fyzioterapie je důležité, aby vám pacienti důvěřovali,“ popisuje svůj přístup a dodává, že ze spousty pacientů se časem stali jeho přátelé.

V lázních Rastislav baláž pečuje o lidi s různými diagnózami. Mezi nejčastější patří onemocnění dýchacích cest, pohybového aparátu a následky onkologické léčby.

Ke každému pacientovi musím přistupovat jinak. Nejjednodušší je to u pacientů, kteří se u nás zotavují po úrazu. Přijedou o berlích a po měsíci se domů vracejí po svých. U respiračních onemocnění je to běh na delší trať a pacienti se k nám vracejí,“ vysvětluje Baláž.

Hlavní partneři