Lázně Luhačovice mají nového hlavního lékaře

Petr Pšenica. Foto: Lázně Luhačovice a.s.
O hosty Lázní Luhačovice se od nového roku stará nový hlavní lékař. Dosavadního primáře Jiřího Hnátka, který stál v čele lázeňských lékařů od roku 1985, nahradil Petr Pšenica.

Petr Pšenica se narodil v Hranicích v květnu roku 1984. V roce 2009 dokončil studia na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Své první lékařské zkušenosti nasbíral jako sekundární lékař na neurologii v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně.

Již v prvních letech si začal uvědomovat důležitost komplexního přístupu při diagnostice a léčbě chorob nervového a pohybového ústrojí. V roce 2012 absolvoval kurz myoskeletální medicíny, o dva roky později úspěšně složil specializaci z neurologie na Neurologické klinice FN Brno Bohunice.

Mezi lety 2015 – 2018 zastával funkci zástupce primáře neurologického oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati. Okruh působnosti si rozšířil o vzdělávání lékařů v předatestační přípravě. V rámci péče o pacienty s roztroušenou sklerózou se podílel na řešení klinických studií biologické terapie.

Od roku 2018 nastoupil do Lázní Luhačovice na pozici vedoucího lékaře. Složil úspěšně atestační zkoušku z rehabilitace a fyzikální medicíny a je členem společnosti pro rehabilitační a fyzikální medicínu.

Dosavadní primář Jiří Hnátek byl hlavním lékařem lázní od roku 1985. Přestože po 37 letech předává funkci Petru Pšenicovi, v lázních zůstává i nadále, a to na lázeňském hotelu Palace, kde bude stále působit jako vedoucí lékař.

Přestože se tedy neloučíme, rád bych Jiřímu Hnátkovi poděkoval za ta dlouhá léta jeho primariátu, za jeho příkladnou péči o naše pacienty, ale také za přípravu odborných lékařských konferencí pořádaných naší společností. Jeho zkušenosti jsou pro naši společnost nepostradatelné,“ uvedl generální ředitel Lázní Luhačovice Jiří Dědek.

Hlavní partneři