Luhačovice hostí druhý ročník turistické přehlídky

Foto: Zlínsko a Luhačovicko
V sobotu 11. září se v Luhačovicích uskuteční druhý ročník přehlídky toho nejlepšího, co nabízí regiony Zlínska a Luhačovicka. Návštěvníci zde mohou načerpat inspirace na své podzimní výlety, poznat lokální výrobce nebo turistické cíle, které stojí za návštěvu.

Turistická oblast Zlínsko a Luhačovicko se rozprostírá od Zlína a Otrokovic k Vizovicím, Valašským Kloboukám a Uherském Brodu. Na jejím území najdete Vizovické vrchy i Bílé Karpaty, městskou turistiku Zlína nebo Uherského Brodu i lázeňství v Luhačovicích. Jednotlivé turistické cíle této destinace, místní výrobci i jednotlivé regiony oblasti se představí v sobotu 11. září na přehlídce Naše obec, naše radost.

„V loňském roce jsme přehlídku pořádali poprvé. Chceme lidem ukázat, jak pestrý náš region je a poradit jim, kam se vydat za zajímavými památkami a architekturou, kde ochutnat lokální dobroty nebo kam si udělat výlet s dětmi,“ říká manažerka destinační společnosti Zlínsko a Luhačovicko Jana Pastyříková. 

Přímo v centru lázní, na Lázeňském náměstí, bude od 10:30 až do 18:30 hudební program s kapelami, písničkáři, hudebním triem, sbory i tanečníky, který doplní interaktivní dílny pro děti, ale také ochutnávky a drobný prodej regionálních potravin, jako jsou džemy a marmelády, bylinky nebo pivo z lokálního minipivovaru.

„Přijede blues band, rocková kapela Freedom i tanečníci z místních charlestonových Crazy Flappers,“ zve na akci Jana Pastyříková. „Některé mikroregiony přivezou pěvecký sbor, jiné zase taneční kurzy nebo písničkáře. Ve stáncích lidé najdou jak farmářské dobroty, tak přehled o tom, co všechno se dá na Zlínsku a Luhačovicku zažít nebo objevit.“

Destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko je jednou z turistických oblastí Východní Moravy, kam patří také Kroměřížsko, Slovácko nebo Valašsko. Každá z oblastí láká na jinou nabídku – Slovácko na cykloturistiku, folklor a víno, Valašsko na hory a valašské tradice, Kroměřížsko na památky UNESCO, Zlínsko a Luhačovicko zase na městskou turistiku a architekturu, lázeňství a hory, které zatím nejsou tolik objevené.

„Destinaci propagujeme mimo jiné pomocí turistického blogu nebo pečlivě plánovaných výletů od místních výletníků,“ upřesňuje Jana Pastyříková a dodává: „Chtěli jsme ale také mít vlastní akci, na které se potkáme s místními i s návštěvníky někde jinde než v on-line světě.“

Akce v Luhačovicích

Šibřinky / Ples sportovců / Ráz: Retro
Bílá sobota s předváděním lidových řemesel
Velikonoční jarmark s folklorem a ukázkou lidových řemesel
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka