Luhačovice jsou nejvyhledávanějším lázeňským místem v Česku

Foto: Lázně Luhačovice a.s.
Luhačovice jsou podle lázeňských hostů nejvyhledávanějším lázeňským městem v České republice. Ve veřejném průzkumu zvítězily v konkurenci dalších pětatřiceti lázeňských míst.

Obyvatelé Luhačovic mají další důvod k radosti. V průzkumu pořádaném Institutem lázeňství a balneologie a Karlovarskou agenturou rozvoje podnikání se Luhačovice umístily na první příčce jako nejvyhledávanější lázeňské místo. Lázeňských hostů, kteří svůj pobyt absolvovali alespoň jednou v průběhu uplynulých 10 let, jsme se zeptali, jak hodnotí veřejnou infrastrukturu a služby lázeňského místa, které navštívili naposledy, přiblížil projekt jeden z jeho tvůrců Ondřej Hruška.

Lázeňští hosté se při posuzování veřejné infrastruktury zaměřili například na vycházkové trasy a parky. Současně hodnotili také úroveň městské hromadné dopravy, kvalitu chodníků, komunikací, odpadkových košů a v neposlední řadě je zajímala také parkovací místa a veřejné toalety. Při hodnocení služeb se pak respondenti zaměřili na infocentra, kolonády, kavárny, restaurace, bary, kosmetické a kadeřnické služby či možnost kulturních a sportovních aktivit.

Účastníci průzkumu posuzovali jednotlivá kritéria stejně jako ve škole – jednička představovala velmi dobrou úroveň, pětka naopak velmi špatnou. „Co se týče veřejné infrastruktury, ocenili lázeňští hosté nejvíce trasy pro lázeňské vycházky, a to průměrnou známkou 1,59. I další prvky veřejné infrastruktury byly hodnoceny pozitivně jako například městské parky, lavičky, informační a orientační systémy a kolonády. Za největší slabinu lázeňských míst pak lze považovat parkovací plochy s průměrnou známkou 2,32,“ upřesnil Ondřej Hruška.

Nejlépe se v průzkumu lázeňských míst umístily právě Luhačovice, které patří na špici jak v nabídce služeb, tak i úrovní infrastruktury. Oblíbenosti města mezi lázeňskými hosty si velice cení také starosta Luhačovic Marian Ležák. „Mám velkou radost z výsledku průzkumu a vnímám to jako krásné vysvědčení všem, kteří se podílejí na zvelebování města. To, že jsme vyhlášeni nejvyhledávanějším lázeňským místem, je úžasnou vizitkou naší společné práce. Poděkování patří všem, kteří spoluvytvářejí vstřícnou lázeňskou atmosféru, a věřím, že v naší společné snaze nepolevíme“ dodal spokojený starosta.

Hlavní partneři