Luhačovice lákají nejen lázeňské hosty, ale také snoubence

Ilustrační foto
Pro většinu lidí bývá svatební den jedním z nejkrásnějších v životě. Aby byl pro novomanžele a svatební hosty opravdu nezapomenutelný, je potřeba dobře vybrat místo, které bude nejen hezky vypadat na fotkách a videu, ale kde se budou všichni cítit příjemně a uvolněně. Také z těchto důvodů padá volba stále častěji na lázeňské Luhačovice.

Při svatbách v lázeňském městě vznikají nádherné fotky uprostřed zeleně, u pramenů nebo třeba na kolonádě. Další důvod, který snoubenci často zmiňují, je jejich osobní vztah k Luhačovicím.

Třeba tu byli na léčení a zamilovali si to tu. Někteří se tu přímo seznámili, případně sem ještě za svobodna jeli společně na dovolenou. Mají k Luhačovicím vztah a chtějí s ním být spjati,“ říká starosta Luhačovic Marian Ležák.

Celý lázeňský areál svatby hostí velmi často. Ale město má i řadu dalších netradičních míst, kde už svatební sliby někdy zazněly. Například Jezírko lásky, Hudební pavilon, lázeňský park, řada párů se bere přímo u některého z pramenů.

Vybrat si lze jakékoli místo. Jen je dobré výběr pečlivě zvážit, protože svatební obřad je slavnostní akt. A pokud nepůjde o pozemek města, je nutný souhlas majitele,“ přidává praktické informace luhačovická matrikářka a vedoucí správního odboru Jana Homolková.

Dodává, že se zrovna rýsuje pěkné datum se spoustou dvojek, které podle numerologie symbolizují dualitu a harmonii. A má to i praktickou výhodu, bude se to dobře pamatovat. „22. 10. 2022, vychází to na sobotu, pro svatbu ideální. Některé časy v tento den jsou v Luhačovicích zatím ještě volné,“ podotýká Jana Homolková.

Mnoho svateb se v Luhačovicích odehrává v Bílé čtvrti, třeba na loukách nad pramenem Aloiska, na Ptačím náměstí, u dvou lip v parku u Aloisky nebo taky na terase hotelu Radun s výhledem na plovárnu.

Zdejší jedinečné přírodní prostory si také páry často volí k exteriérovému focení. Někteří Aloisku rovnou využití při novomanželském přípitku, třeba když je nevěsta v požehnaném stavu,“ zmiňuje luhačovický radní a majitel hotelu Radun Marek Nesázal.

I on sám už oddal ve městě stovky párů. V paměti mu utkvěla například svatba mladé dvojice z Prahy, která si vybrala první jarní den, tedy 21. března. Obřad chtěli snoubenci na louce nad Aloiskou.

Tehdy byla zima, žádné jarní počasí. Od rána pršelo, tak už jsme byli rozhodnutí pro mokrou variantu obřadu v hotelu Radun. Ale těsně před zahájením se stalo něco nečekaného. Náhle přestalo pršet, mraky se rozestoupily a vysvitlo slunce,“ vzpomíná Marek Nesázal.

Byl to podle něj jasný signál, že se má svatba odehrát venku. Krásné počasí vydrželo do konce obřadu, pak se zase rozpršelo. „Svatba se tehdy velmi povedla a mladí manželé, dnes už i se svým šestiletým synem, do Luhačovic jezdí každoročně, milují to tady,“ uzavírá radní.

Hlavní partneři
Vincentka