Luhačovice lákají snoubence ke svatbě. Nejpreferovanějším místem byl loni Augustiniánský dům

Ilustrační foto
Luhačovice opět potvrdily, že je vyhledávaným místem ke svatbě. Své „ano“ si loni v lázeňském městě a jeho přidružených obcích řeklo více než sedm desítek párů.

V luhačovickém matričním obvodu uzavřelo loni sňatek celkem 71 párů, z toho bylo 12 obřadů církevních a 59 civilních. V rámci civilních sňatků se 31 parů vzalo v obřadní síni městského úřadu, dalších 28 si pak zvolilo jiné místo. 

Nejvíce preferovaný byl přímo na území Luhačovic Augustiniánský dům, pak Hotel Harmonie II, Hudební pavilon nebo hala Vincentka. V Pozlovicích to byly hotel Vega, Pohoda, Na Vyhlídce a u Ogara. Také se konaly svatby v Horní Lhotě, kde byla nejoblíbenějším místem k uzavření sňatku Myslivecká chata,“ upřesnila Jana Gazdová z evidence obyvatel.

V Luhačovicích a přidružených obcích aktuálně žije celkem 4969 obyvatel. „V roce 2022 se v Luhačovicích narodilo 39 dětí, z toho 21 chlapců a 18 děvčátek. Nejoblíbenějšími chlapeckými jmény byli Jakub a Antonín, mezi dívkami vedla Elen,“ přiblížila Jana Gazdová.

Obyvatelé Luhačovic se v průměru dožívají 78 let. Zajímavé je v tomto ohledu srovnání jednotlivých místních částí. V Polichnu počet obyvatel během loňska mírně klesl, zatímco v Řetechově i Kladné Žilín občanů přibylo a to i přesto, že v Kladné Žilín se loni nenarodilo žádné miminko. Přírůstek tam způsobil poměrně velký počet lidí nově přihlášených k pobytu.

Hlavní partneři