Luhačovice zvou na tematické prohlídky po městě

Foto: Město Luhačovice
Při příležitosti Mezinárodního dne průvodců, který letos vychází na 21. února, připravili v Luhačovicích tematické prohlídky po městě. Ty se budou v oblíbené lázeňské destinaci konat nejen v pondělí 21. února, ale po celý následující týden.

Jak jinak oslavit Mezinárodní den průvodců než prohlídkami po městě? Podobně uvažovali pracovníci luhačovického turistického a informačního centra, kteří pro obyvatele a návštěvníky lázeňského města připravili tematické komentované prohlídky. Ty se budou konat každý den od neděle 20. až do pátku 25. února.

Všechny plánované prohlídky slibují zajímavý a pestrý program, který osloví zejména obdivovatele nezaměnitelné a osobité luhačovické architektury.

Na své si přijdou milovníci architektury, historie i slavných osobností. Představíme vám Zvukovou mapu Luhačovic, majitelé hotelu Radun vás osobně provedou tímto funkcionalistickým skvostem, prohlídka pod názvem Tady pramení Luhačovice představí naše město nejen jako lázně, ale jako moderní místo pro život a turistický cíl vhodný pro všechny věkové a zájmové kategorie,“ přiblížila témata jednotlivých prohlídek projektová manažerka cestovního ruchu Jarmila Ďurďová.

Prohlídky pořádá Městské turistické a informační centrum ve spolupráci s CA Luhanka, spolkem Luhovaný Vincent a Muzeem Luhačovického Zálesí. Právě zástupci jednotlivých organizací budou jednotlivé komentované prohlídky realizovat. Poslední páteční prohlídka pak bude pod taktovkou zkušené kurátorky sbírky architektury Krajské galerie ve Zlíně a luhačovické rodačky Laďky Horňákové.

Program plánovaných prohlídek:
20.2.2022 Zvuková mapa Luhačovic (Luhovaný Vincent z.s.)
21.2.2022 Tady pramení architektura (Muzeum Luhačovice,)
22.2.2022 Odkaz Dušana Jurkoviče (CA Luhanka, Lázně a.s.)
23.2.2022 Tady pramení Luhačovice (Městské informační centrum)
24.2.2022 Butique hotel Radun (prohlídka s majiteli hotelu)
25.2.2022 Funkcionalismus v Luhačovicích (L. Horňáková, kurátorka sbírky architektury).

Hlavní partneři