Luhačovicemi se prohnaly silné bouřky

Foto: redakce Luhačovice.cz
S následky včerejších silných bouřek se vypořádávají hasiči po celém Zlínském kraji. Nejvíce škod napáchal ničivý vítr v Luhačovicích.

Noční silný vítr a déšť zasáhl Zlínský kraj především na Zlínsku, Uherskohradišťsku a Vsetínsku. Nejméně bylo naopak zasaženo Kroměřížsko. Během noci a dnešního dopoledne hasiči evidují okolo 300 událostí. Nejčastěji se jedná o technickou pomoc při odstraňování popadaných stromů na silnicích.

Ve Zlínském kraji je nejhorší situace v Luhačovicích, kde se v noci prohnala prudká bouře, která zasáhla zejména centrum města. Nikdo naštěstí nebyl zraněn. Největší škody byly způsobeny na budově Domova mládeže Střední odborné školy Luhačovice, odkud museli být ještě v noci evakuováni studenti. Kvůli zřícení části střechy internátu byla v tomto místě po několik hodin zcela neprůjezdná Masarykova ulice.

Situaci od prvních minut město ve spolupráci se složkami IZS řeší, moc děkuji zejména profesionálním i dobrovolným hasičům z celého okolí, kteří od nočních hodin pomáhají odstraňovat škody. Proběhla také v ranních hodinách bezpečnostní rada města, kde se stanovil strategický postup, tak aby se škody odstraňovaly co nejrychleji,“ přiblížil situaci starosta Marian Ležák.

Poničeny byly střechy rodinných i panelových domů, zasažené střechy i popadané stromy se počítají na desítky. Značné následky bouře řeší hasiči na ulici Masarykova, spadlé stromy zdemolovaly i některá zaparkovaná auta v dalších částech města. Ke složitosti situace negativně přispěl také výpadek části telefonních sítí a elektrické energie. Odstraňovaní škod ve výrazně zasažených lokalitách intenzivně pokračuje. „Situace se daří ve spolupráci s hasiči postupně stabilizovat a s pomocí těžké techniky se dále řeší. Nejvíce zasažená místa jsou ohrazena páskou a prosíme veřejnost, aby na ně z bezpečnostních důvodů nevstupovala,“ dodává Marian Ležák.

Okolí luhačovických lázní ničivou bouří zasaženo nebylo a nejsou zde hlášeny žádné komplikace. Turisté i místní obyvatelé proto nemusí mít strach a mohou tuto lokalitu bez obav navštívit.

Více informací najdete v tomto článku.

Hlavní partneři