Luhačovické „íčko“ loni přivítalo 78 tisíc návštěvníků

Foto: Město Luhačovice
Na nedostatek práce si v uplynulém roce zaměstnankyně Městského turistického informačního centra v Luhačovicích rozhodně nemohly stěžovat. Dveřmi „íčka“ prošlo 78 tisíc turistů, kteří se vydali objevovat krásy lázeňského města a jeho okolí.

Především letní prázdniny přinesly výrazný nárůst zájmu turistů o lázeňské město. Denní návštěvnost v červenci a srpnu dosahovala až 369 osob denně.

„Turisté požadují většinou klasické informace o městě, turistických atrakcích, výletech do okolí, dopravě, ubytování a kulturních akcích,“ informovala pracovnice infocentra Terezie Bartoníčková.

Kromě toho se zvýšila poptávka po suvenýrech, zejména pak po likéru z nedalekých Vizovic zdobeném identitou města. „V minulém roce se prodalo téměř 10 tisíc pohlednic a zvýšený zájem je i o speciální produkty s luhačovickou tematikou,“ pokračovala Bartoníčková.

Turistické informační centrum také provedlo 83 skupin při komentovaných prohlídkách, což je 20% nárůst oproti minulému roku. Největšímu zájmu se těšily speciální architektonické prohlídky s průvodkyněmi. Již pátým rokem se během letních měsíců rozjíždí hra Hurá ven!, která přináší radost dětem i jejich rodičům.

Letos byla hra obohacena o novou turistickou trasu, která nabízí téměř 6 kilometrů dobrodružství a objevování našeho krásného města. Pro rodiny a malé dobrodruhy se stala tato hra neodmyslitelnou součástí letních radovánek a těšíme se na to, jak se bude rozvíjet i v budoucích letech,“ prozradila Bartoníčková.

Celkově vzato můžeme s radostí konstatovat, že uplynulý rok byl pro nás plný radosti, objevování a úsměvů. S otevřenou náručí vstupujeme do nového roku připraveni přivítat další vlnu zvědavých návštěvníků a poskytnout jim nezapomenutelný zážitek z našeho krásného města,“ vyhlíží rok 2024 Terezie Bartoníčková.

Hlavní partneři