Luhačovické „íčko“ loni přivítalo téměř 80 tisíc návštěvníků. Na dračku šly ponožky, propisky, Vincentka a Luhačovická bylinná

Foto: Městské turistické a informační centrum města Luhačovice
Uplynulý rok 2022 byl pro luhačovické „íčko“ velice úspěšný. Jeho branami prošlo téměř 80 tisíc návštěvníků, kteří si sem přišli pro poučení, cestovní radu nebo třeba zajímavý suvenýr.

V roce 2022 byla nejčastěji v Městském turistickém a informačním centru města Luhačovice slyšet čeština a slovenština, ostatní hosté z ciziny se do Luhačovic po covidové pauze vracejí pomaleji.

I přesto byl v této sezóně zájem o německé a anglické materiály. Hostům našeho města jsme poskytli na 20 tisíc různých map, prodali na 14 tisíc pohledů, nejčastěji jsme jim hledaly autobusové nebo vlakové spojení a rozdaly nepočítaně úsměvů,“ upřesnila za referentky informačního centra Terezie Bartoníčková.

V luhačovickém „íčku“ se rozrostla také produktová řada Tady pramení Luhačovice, konkrétně o sportovní trička a cyklodresy. „Propagační snímky novinek pro nás nafotili místní sportovci a srdcaři. Právě toto zboží bylo horkou novinkou pod stromečkem,“ usmívala se Bartoníčková s tím, že nejprodávanějším zbožím jsou zde ovšem propisky, ponožky, Vincentka a stálice – Luhačovická bylinná s logem města.

Pro občany Luhačovic zaměstnanci „íčka“ připravují také jízdenky na Senior taxi, kopírují lékařské zprávy či jízdní řády a spolupracují se všemi ubytovacími kapacitami ve městě.

Připravujeme složky se souhrnnými informacemi, které naleznou hosté na svých pokojích. Zásobujeme recepce letáky, mapami a čerstvými zprávami z kultury a dění ve městě a okolí v pravidelných intervalech. A to také e-mailem,“ pokračovala Terezie Bartoníčková.

Turisté a lázeňští hosté mohli v loňském roce využít rozšířené nabídky prohlídek. Největší oblibě se těšila procházka s názvem Tady pramení architektura. „Z centra města až do Pražské čtvrti doprovodily naše sečtělé a upovídané průvodkyně téměř 2000 zájemců,“ prozradila referentka informačního centra.

V nabídce zde mají také prohlídky Za chutí a vůní Luhačovic, Po minerálních pramenech i Romantické večerní procházky s ochutnávkou vína. „V rámci výhod pro občany města nabízíme nově 20% slevu na všechny sjednané prohlídky. Již na konci roku tohoto využil právě místní občan, který pozval na komentovanou prohlídku kolegy z práce,“ zmínila Bartoníčková.

Už teď luhačovické turistické a informační centrum připravuje pro návštěvníky i obyvatele lázeňského města nové akce a suvenýry. Aktualizujeme seznamy a plánujeme rozšíření letních her Hurá ven! a Najdi, poznej, ochutnej. Na nový rok 2023 se těšíme a očekáváme návštěvníky minimálně ve stejných počtech,“ těší se na nadcházející turistickou sezónu Terezie Bartoníčková.

Hlavní partneři
Vincentka